Veřejným informačním setkáním odstartuje v úterý 26. září již 3. ročník participativního rozpočtu městské části Praha – Zbraslav.

V roce 2018 je výše participativního rozpočtu opět 1 milion korun.

Obyvatelé budou své návrhy moci podávat do 31. října 2017. Letošní novinkou je možnost podání on-line přes webové rozhraní.

Hlasování o návrzích potom proběhne v únoru 2018 online přímo zde na webových stránkách projektu.

Do konce letošního roku mezitím radnice stihne zrealizovat všechny vítězné projekty z participativního rozpočtu 2017. Aktuálně jsou hotové tři z pěti projektů. V průběhu léta vyrostlo kousek od Rákosníčkova a basketbalového hřiště venkovní workoutové hřiště. Dva pingpongové stoly byly osazeny u Rákosníčkova hřiště a na Slunečním náměstí mezi ulicemi Paškova a Jaromíra Vejvody. Ještě před začátkem letních prázdnin se obyvatelé ulice Pod Vysílačkou dočkali nového asfaltového povrchu. Na Eliščinu zahrádku již byl zpracován projekt a s výstavbou pítka ve Slunečním parku již jen čekáme na povolení.

Letošní hotové vítězné projekty popsané výše můžete poprvé “vyzkoušet” na sousedském setkání společně s paní starostkou v úterý 19. září od 17 hodin.

 

error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!