Umístění lanových drah na náměstíčku při ulici K Vrtilce v Písnici

Na náměstíčku při ulici K Vrtilce umístit čtyři herní prvky – lanových drah uspořádaných do tvaru písmene Ypsilon.
Realizovatelné
2022
Sdílet:

Na náměstíčku při ulici K Vrtilce umístit čtyři herní prvky – lanových drah uspořádaných do tvaru písmene Ypsilon. Tyto lanové herní prvky se v Praze nacházejí například na Střeleckém ostrově. Lanová dráha učí děti zvládat mírné výšky a koordinovat tělo při pohybu na lanech. Vhodné místo je na náměstíčku při ulici K Vrtilce, kde se schází rodiny s dětmi a v tomto místě chybí nějaké drobné herní prvky, které by děti využívaly. Ve staré Písnici jsou dvě dětská hřiště – ve Švihovské a Hoštické ulici a herní prvky u rybníku Obecňák, ale žádné z hřišť nenabízí tyto herní prvky. Nejedná se o  klasické dětské hřiště, ale o příležitost v centru Písnice zabavit děti na bezpečných prolézačkách. se tyto herní prvky nevyskytují. Podle stupně obtížnosti jsou prvky určeny pro děti od 4 let věku. Herní prvky nevyžadují speciální povrch ani oplocení.

Odhadované náklady

91000 Kč

Umístění

3 komentářů

 • Proč se stále někdo snaží instalovat do staré Písnice herní prvky? O to se v minulosti pokoušel bývalý starosta, jak o tom informoval zastupitelstvo. Kvůli herním prvkům nechal z parku, proti prodejně kol a na černo postavené kavárně, odstranit lavičky, keře a zámkovou dlažbu z cestiček a už tenkrát neuspěl svůj nápad prosadit !
  Vraťte zpět do parku v Písnici K Vrtilce lavičky, okrasné keře a zámkovou dlažbu na cestičky a starší generace místních občanů bude opět spokojena. To někomu nestačí tři dětská hřiště ve staré Písnici? První je vzdálené 100 metrů od navrhovaného umístění lanových drah. Určitě by tyto herní prvky měly větší využití na náměstíčku na Libuši, neboť tam v centru nemají žádné dětské hřiště ani herní prvky a je tam více dětí, které nemají žádné vyžití a mají tam i lavičky pro rodiče.
  Omlouvám se, že se nemohu účastnit tohoto jednání, neboť jsem po operaci srdíčka.
  Přeji hezký den a hodně zdraví v Novém Roce – Štancl Mirek.

  ,

  Reagovat
  • Cesty nebyly zámkové, ale asfaltové. Jedna lavička se odstranila již před více než 10 lety, když se začala dělat akce Rozsvícení vánočního stromu – iniciativa hasičů SDH Písnice. Jedna lavička v dolní části se odstranila před více než 4 roky. Na místo jí a nevzhledných starých keřů je umístěn trvalkový záhon. Byly dále vysázeny dva nové stromy – lípy srdčité. Jiné lavičky nebyly za více než 10 let odstraněny. Nemáme žádný písemný požadavek na dodání dalších laviček v tomto prostoru za více než 4 roky. Nemáme problém lavičky umístit. Borský, Odbor životního prostředí a dopravy.

   Reagovat
 • Za me je lavicek vsude az moc a spis bych radsi aby se nekde vytvorili i herni koutky pro dospele, kam by si starsi a dospeli lidi na jare, v lete nebo proste v hezkem pocasi sli sednout a zahrat si treba sachy ci karetni a deskove hry. To za me tady chybi vic nez dalsi lavicky

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *