Pilotní odborná úprava zeleně kolem panelového domu V Rohu s herním prvkem

Záměrem projektu je vytvoření příjemného prostředí kolem panelového domu v Rohu s herním prvkem.
Realizovatelné
2022
Sdílet:

Díky odbornému návrhu zahradního architekta vzniknou plochy, na kterých najde prostor pro svou zahradnickou vášeň každý dobrovolník, ale nebude zde docházet k neúměrnému a nekontrolovatelnému sázení nevhodných rostlin, včetně nevhodného ošetřování.

V místě severního rohu, který je nyní pouze “travním porostem pro venčení psů” vznikne plácek se stolním fotbálkem. Toto místo nabídne volnočasové vyžití nejen pro mládež na Libuši.

Přiložený nákres zobrazuje plochy ve vlastnictví BD V Rohu (1-7,9-12) a plochu č. 8, která je ve svěřené správě MČ Praha-Libuš. Na plochu č. 7 navrhujeme umístění stolního fotbalu. Ostatní plochy by měly být zrekultivovány dle návrhu zahradního architekta (viz typové obrázky).

Udržitelnost projektu je 5 let, kdy po dobu prvních tří let bude nutné financovat následnou péči. Většinu ošetřování a zalévání v následných letech zajistí nájemníci BD V rohu 722.

Projektem se vyřeší stávající žalostný stav veřejně přístupné zeleně v dotčené lokalitě. Zároveň zde vznikne herní volnočasový prostor pro mladé lidi z okolí, který zde chybí.

Odhadované náklady

240000 Kč

Umístění

2 komentářů

  • Dobrý den, zeleň by se mi opravdu líbila. V současné době jsou sice vysázeny některé květiny, ale je pravda, že to vždy nevypadá úplně vzhledně. Odbornou úpravu by to opravdu chtělo.
    K fotbálku se vyjadřovat nechci, moc pro to nejsem, klid, který tam nyní je, už nebude.
    Spíše bych uvítala, úpravu příjezdové cesty k domům 724 a 725. Je tam dost velké oraniště.

    Reagovat
  • Tak to se máte na co těšit, protože pokud vyjde stávající plán, tak tam budete mít denně provoz po hlavní silnici k nové zástavbě, školce a škole. Tudíž tahle “klidná” lokalita bude rázem velice rušná…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *