Pamětní okruh

Umístění 4 ks informačních tabulí z akátového dřeva na území MČ Praha-Libuš. Tabule se týkají: 1. stručné historie MC Praha-Libuš zaměřená na budovu Libušská č.p. 1 a přilehlou zvoničku 2. libušského občana Jaroslava Rudolfa zavražděnými německými okupanty 7. května 1945 3. internace všeho dosažitelného mužského obyvatelstva obce Libuš v místní sokolovně 7. – 8. května 1945 4. řadě starostů městské části od roku 1930.
Částečně realizováno, Realizované
2021
Sdílet:

Umístění 4 ks informačních tabulí z akátového dřeva, barevný text, mapka, fotky, UV ochrana tabule, kotvení do země.

Tabule č. 1 : Stručná historie MČ Praha-Libuš zaměřená na budovu Libušská č.p. 1 a přilehlou zvoničku. Umístění v prostoru před objektem Libušská č.p. 1, z pohledu od křižovatky vlevo od schodiště na poštu rovnoběžně se zdí projektu.

Tabule č. 2: Pamětní tabulka libušského občana Jaroslava Rudolfa zavražděného německými okupanty 7. května 1945.  Poblíž místa bydliště Jaroslava Rudolfa v parku K Jezírku (rodný dům v ulici Božejovická již neexistuje).

Tabule č. 3: Pamětní tabulka internace všeho dosažitelného mužského obyvatelstva obce Libuš v místí sokolovně 7.-.8. května 1945. Umístění poblíž sokolovny na Libuši (ulice U Libušské sokolovny)

Tabule č. 4: Řada starostů městské části Praha-Libuš, předsedů MNV s fotografiemi od roku 1930, od vzniku vlastního úřadu na Libuši. Umístění na pozemku MČ poblíž úřadu MČ Praha-Libuš.

Úmyslem návrhu je připomenout si významné události utvářející historii městské části, jejího genia loci a historii jejich obyvatel a nedopustit její zapomenutí. Dosud se žádný pamětní okruh s tímto zaměřením na území městské části nenachází.

Odhadované náklady

76000 Kč
Pozn.: Ceny z podzimu 2021, v roce 2022 se můžou díky inflaci lišit.

Umístění

U pošty – Libušská 1, u úřadu MČ – Libušská 35, u sokolovny – U Libušské sokolovny, park K Jezírku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *