Výsledky hlasování občanů k návrhům do Participativního rozpočtu MČ Praha-Libuš 2023

Vážení obyvatelé Libuše a Písnice, vážení předkladatelé projektů, vážení hlasující,

letošní ročník participativního rozpočtu provázela řada technických problémů při hlasování. Společnost AGORA CE, která hlasování stejně jako v loňském roce zajišťovala, aplikovala jiný SW. Řada lidí si stěžovala, že hlasování nefunguje. Po několika urgencích z naší strany a pokusech o technické vyřešení problémů ze strany této společnosti jsme je požádali, aby přešli na starý systém, který se v loňském roce osvědčil. Hlasování jsme prodloužili, znovu zpropagovali, společnost AGORA CE garantovala, že překontroluje ručně výsledky tak, aby se žádný hlasující (ověřeno telefonním číslem) nemohl vyjádřit dvakrát.

Kontrola za účelem eliminace duplicitního hlasování proběhla. Nicméně Kontrolní výbor vznesl pochybnosti o správném započítání hlasů, neboť záznamy jednoho člena Kontrolního výboru – děkujeme za bedlivé oko panu Řezankovi – neodpovídaly výsledkům tak, jak byly vyhodnoceny společností AGORA CE. I když se jednalo o záznamy jen od relativně malého počtu hlasujících (nízké desítky) – jeho množina zaznamenaných negativních hlasů od jeho známých byla menší než celkově prezentovaná množina negativních hlasů u jednoho konkrétního projektu. Po tomto našem upozornění společnost AGORA CE znovu překontrolovala výsledky a zjistila, že změnou SW došlo i k jinému kódování odpovědí, které byly proto špatně započítány. Z toho vzešly nové výsledky, které byly výrazně odlišné od těch, které byly prezentovány původně.

Stáli jsme před rozhodnutím, jak s tím založit. Největší riziko, které vidíme, je ztráta důvěry v participativní rozpočet a výsledky hlasování. Přestože věříme, že nyní jsou již výsledky v pořádku, věřili jsme i předchozím výsledkům. Rozhodli jsme se, že nejčistší bude hlasování zopakovat. Hlasování zajišťuje jiná společnost, bude probíhat v dubnu v rozmezí cca 14 dní tak, abychom mohli výsledky schválit na dalším jednání Zastupitelstva a aby mohly být vítězné projekty realizovány ještě letos.

Doufáme, že na Vás neodradila tato i pro nás velmi nepříjemná zkušenost. Jakmile bude připraveno nové hlasování, budete o tom informováni.

Děkujeme za pochopení

Výsledky hlasování

návrhcelkový počet hlasů pozitivní hlasynegativní hlasycena návrhu
Pilotní odborná úprava zeleně kolem panelového domu V Rohu s herním prvkem8811022240000
Umístění dvou zemních trampolínek v parku K Jezírku8413248174000
Doplnění stávající výsadby a hmyzího hotelu v ulici K Lukám 648761143822500
Doplnění herních prvků a revitalizace dětského hřiště v ulici K Lukám698011160000
Naučná stezka Toulky starou Písnicí69841599000
Umístění ping-pongového stolu na sídlišti K Lukám – Na Domovině5059930000
Umístění lanových drah na náměstíčku při ulici K Vrtilce v Písnici10756591000

Statistiky hlasování


Sdílejte výsledky s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Nejnovější aktuality

Výsledky hlasování

Výsledky hlasování občanů k návrhům do Participativního rozpočtu MČ Praha-Libuš 2022 děkujeme všem občanům za hlasování celkově hlasovalo 162 občanů o zadání realizace rozhoduje Zastupitelstvo

Více »