5. Veřejný psí cvičák v Pitkovicích

Máte rádi své čtyřnohé kamarádi? Toto místo bude jako stvořené pro ně a vy budete moci zde trávit prospěšný čas výcvikem. Nejenom naši mazlíčci budou mít radost, ale také pejskaři, jelikož jich v našem okolí není málo. Nic podobného v naší lokalitě zatím není a je tu dobrá příležitost využít soutěž k tomuto dobrému skutku.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Agility je týmový sport, kdy psovod a pes společně překonávají nástrahy parkuru. Agility parkur se skládá z několika typů překážek: skokových, zónových a probíhacích. Mezi ně se řadí klasické skokové překážky, dvojskok nebo například zeď, dále kladina, „áčko,“ houpačka a v neposlední řadě pevný tunel, látkový tunel či slalom. Pes tyto překážky zdolává dle navigace psovoda.
V agility se pořádají klasické závody nebo závody vyšší mety – od mistrovství ČR, přes mistrovství Evropy až po mistrovství světa. To ovšem neznamená, že by člověk se svým pejskem nemohl provozovat tento sport jen tak pro zábavu. Pokud zrovna nesměřujete na nejvyšší metu, můžete agility dělat v podstatě s jakýmkoliv psem, kterého to bude bavit. To platí i o člověku, věk není omezením.
Pejskaři se svými mazlíčky i dětmi zde budou moci  strávit více času v přírodě s prospěchem.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

pozemek 219/717

Nejnovější návrhy