4. KOMUNITNÍ ZAHRADA

Oplocená zahrada bude mít provozní časový řád. Je to především proto, aby se uchránila před vandaly a byl zajištěn ve večerních hodinách klid. Bude to místo pro mezigenerační setkávání, poslouží široké veřejnosti k posezení, ale i sportování a hře. Pro její vznik je vybrán pozemek v bezprostřední blízkosti domu s pečovatelskou službou II., Již nyní zde probíhají mezigenerační sportovní hry. Veřejnost zde může využít pěkný pingpongový stůl, venkovní kuželky, ohniště, lavičky.
Realizované
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktuální stav

Komunitní zahrada oplocení
Komunitní zahrada – oplocení

 

 

 

 

 

Zahrada je téměř dokončena čeká se jen na drobné úpravy (doplnění hlíny, dodělání klíčů, apod.). Realizovalo se oplocení 140cm za DPS II. včetně dvou branek a vývěsek, dále 6 senior laviček s područkami (anatomicky koncipované pro pohodlnější vstávání starších osob).

___________________________________________________________

Vysoutěžen zhotovitel (IC Holding s. r. o.), realizace by měla proběhnout dle smlouvy o dílo do 6 týdnů od předání staveniště, tedy 11. 8. 2020. Aktualizace: Stavební práce začaly koncem září.

 

Popis projektu

Poslouží široké veřejnosti k posezení, ale i sportování a hře. Pro její vznik je vybrán pozemek v bezprostřední blízkosti domu s pečovatelskou službou II, Již nyní zde probíhají mezigenerační sportovní hry. Veřejnost zde může využít pěkný pingpongový stůl, venkovní kuželky, ohniště, lavičky. Pro sportovní využití různé sportovní náčiní, může zde být i přenosné uzavíratelné pískoviště, plastové hračky na písek, Zahrada bude jistě příjemným prostorem pro maminky s kočárkem, seniorky a seniory, ale i prostorem pro školní družiny, či čekající rodiče na své dítě stravující se ve veřejné stravovně, bude sloužit ke krásnému posezení třeba s knížkou v těsné blízkosti obory. Zahrada bude mít provozní řád s časovým omezením využití. Je to především proto, aby se uchránila před vandaly a byl zajištěn ve večerních hodinách klid.
Zahrada bude osazena lavičkami. Náklady na údržbu vzhledem ke zvoleným materiálům na oplocení minimální.

Předpokládané náklady na vznik jsou:
oplocení včetně vstupní branky a zemních prací: 150.000,- Kč vč. DPH
6x vyvýšená lavička:( 6.000,-) – 36.000,- vč. DPH

Celkem : 186.000,- Kč vč. DPH
Pro posouzení realizovatelnosti je k dispozici podrobný rozpočet od oslovené stavební firmy KS Stavby.

Odhadované náklady

186000 Kč

Umístění

Nejnovější návrhy