2. Veřejné ohniště aneb buřty pro všechny

Aby lidé při procházce nemuseli jíst studenou svačinu, ale mohli si upéct buřty a užít si jich i bez toho, že nemají vlastní zahrádku.
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Po Praze je hned několik veřejných ohnišť. Má to hned několik pozitivních jevů. Pokud pomineme chuť špekáčků, tak je to i veřejné setkání lidí nad ohněm, jako za starých časů. Právě vytvořením tohoto místa oficiální cestou se můžeme vyhnout černým ohništím, kde není například vybetonovaná deska či jinak ošetřeno okolí, aby nedošlo k rozvinutí požáru. Naopak, pokud vytvoříme hezké místo včetně sezení či například altánku (samozřejmě v bezpečné vzdálenosti) lidé nebudou mít potřebu péct si buřty někde v blízkosti případného nebezpečí.
Navíc s celkovou cenou projektu se dá výrazně hýbat podle způsobu provedení. Nejlevnější varianta bude potřebovat jen upravit podloží pro budoucí místo ohniště. Mnou vybrané místo je jen návrh, navíc zde již je místo pro sezení vytvořené, takže náklady by byly jen za přípravu místa ohniště.
Návrhům na další místa se nebráním ba naopak.

Odhadované náklady

50000 Kč

Umístění

1765/1

Nerealizovatelné

Tento návrh nesplňuje podmínky a nebude zařazen do hlasování z těchto důvodů: a) Návrh není na pozemku MČ Prahy ale na pozemku, který vlastní Lesy ČR s.p. b) ohniště je možné umístit minimálně 50 m od lesa c) něco podobného plánuje MČ za DPS II. a v Pitkovicích.

Nejnovější návrhy