2. STROMKY PRO STÍN NA HŘIŠTI

Na dětské hřiště V Bytovkách v parných dnech nechodíme. Celý plácek je rozpálený, rodiče zvadlí, děti upečené. Je to škoda. Tento prostor by výrazně zpříjemnily stromy – na kraji u laviček i uprostřed vedle kladkové dráhy. Vešlo by se sem cca 6-8 stromků, k některým by i šlo dát závlahové vaky, k dalším hydrogel. Každý stromek vyjde cca na 5000 Kč i s kůly a závlahovým opatřením. Dají tedy příjemný stín pro hraní a rozpočet moc nezatíží.
Realizované
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktuální stav

ZREALIZOVÁNO! Byly vysazeny tyto nejvhodnější stromky 1 platan, 3 javory a 3 sakury „Kanzan“

smartcapture

Popis projektu

Míst na dosázení stromů v Uhříněvsi není údajně mnoho (vadí inženýrské sítě aj.), ale sem by se jich pár vešlo. Máme šanci zpříjemnit kousek města nejen sobě, ale i dalším generacím dětí a rodičů.

Pro výsadbu je nejlepší březen-duben, poté případně od druhé poloviny října do konce listopadu (pokud nepřijde zima dříve). Podzimní vysázení by tedy zapadalo do časového harmonogramu participativního rozpočtu a byl by dostatek času vybrat správné druhy stromů.

Vhodné jsou javory – dobře snáší městské prostředí, jsou středně velké, s hustou korunou, nebo třeba turecké lísky, které dobře snáší sucho i zasolení. Dub nebo jírovec (kaštan) jsou zase atraktivní svými plody, lípy zase mají v ulici tradici… Vše bude finálně projednáno s odborem životního prostředí a dalšími tak, aby se druhy vzájemně vhodně doplňovaly (i esteticky) a stromky byly vhodně umístěné i s ohledem na inženýrské sítě a herní prvky. Plánované umístění je znázorněno v připojeném obrázku.

Odhadované náklady

39200 Kč
Pozn.: Podle návrhu od prověřené zahradnické firmy vyjde jeden strom cca na 2000Kč/ks, podle stáří stromů. Zavlažovací vak vychází do 700Kč/ks. Celkově za stromy: 8 x 2700,- … 21 600,- Kč. Výsadba velkých stromů – včetně dopravy, hloubení jamky, kůlování, výsadby, výměny půdy v jamce, materiálu na ohrádku, hnojení, ošetření po výsadbě a zalití … cca 1700,-/ks, x 8 tedy 13 600,- Kč. Doprava zahradníků do 4000,- podle výběru dodavatele. Celkem 39 200,- + náklady na závlahu aj. v dalších letech.

Umístění

Nejnovější návrhy