13. STREET WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ S FITNESS PRVKY

Kvalitní venkovní posilovna v Praze Uhříněvsi chybí. Street workoutové hřiště je venkovní, volně přístupné fitness, kde mohou posilovat, cvičit a trénovat všichni obyvatelé Prahy 22. Cvičení ve více lidech je vždy zábavnější-lidi spojuje. Dává všem rozvíjet se po stránce fyzické i duchovní, a to na bezplatném a vždy otevřeném místě. Chceme podpořit fyzickou kondici všech obyvatel v Uhříněvsi – rodin, dětí i mládeže a navrhujeme umístit jej v samotném centru Uhříněvsi, v prostoru u hřiště za domem u Nového náměstí.
Realizované
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktuální stav projektu

30. 4. 2021 – Street workoutové hřiště bylo zrealizováno a předáno stavební firmou k užívání.

 

26. 4. 2021 – O víkendu realizační firma nainstalovala fitness prvky street workoutového hřiště, během tohoto týdne by mělo být hotové a předané k užívání.

17. 3. 2021 – V zhledem k různým komplikacím se stavba street workoutového hřiště protáhla, ale konečně v úterý 16.3. 2021 začaly výkopové práce pro přípravu realizace hřiště, s úpravou terénu po bagru je počítáno. Následně proběhne realizace vybranou firmou.

Popis projektu

Street workoutové hřiště – „posilovna pod širým nebem“ – v Uhříněvsi chybí. Street workout je typ cvičení, které využívá váhu vlastního těla. Rozvíjí se při něm síla, vytrvalost a ohebnost. Vzniklé hřiště přispěje ke zvýšení fyzické i psychické kondice všech obyvatel Prahy 22, které budou mít zájem jej navštěvovat a využívat.

Proč jej chceme a potřebujeme? Tady je 5 hlavních důvodů:
1. Přináší pozitivní vliv na zdraví všech občanů = umožňuje všem občanům cvičení s váhou vlastního těla, které je velmi přirozené a prospěšné pro všechny věkové kategorie, od dětí pro seniory.

2. Vytváří dostupnou sportovní aktivitu pro každého = hřiště je dostupné pro každého občana. Slouží jako skvělý tréninkový nástroj pro úplné začátečníky, rekreační sportovce, profesionály i zkušené atlety ze všech sportovních odvětví.

3. Skvěle funguje jako prevence před negativním chováním mladistvých = je to dostupná příležitost k seberozvoji a vznik nových komunit. (Nejen mladiství) uživatelé hřiště si zde budují nové sociální vztahy, pořádají společné tréninky, vznikají skupiny na sociálních sítích, kde si radí s tréninky i zdravým životním stylem.

4. Posiluje společně strávený čas i s rodinou a sousedy = cvičit mohou i celé rodiny a mohou tak spolu aktivně trávit svůj čas. Stejně tak se mohou posilovat i vztahy sousedské.

5. Umístění street workoutové hřiště v samém centru Uhříněvsi je strategicky výhodné místo a je to „fér“ vůči občanům z celého okolí.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

p. č. 1900/295 v sídlišti VIVUS za viaduktem

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Nejnovější návrhy