11. DĚTSKÉ HŘIŠTĚ VE SLUNEČNÍ ČTVRTI

Realizované
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktuální stav – ZREALIZOVÁNO

Dne 15. 4. 2021 dopoledne Městská část Praha 22 převzala do užívání nové dětské hřiště v Saturnově ulici od realizační firmy GARTENSTA PLUS s.r.o. Po domluvě iniciátorek návrhu s městskou částí, přispěla Praha 22 ze svého rozpočtu dalšími finančními prostředky. Celkové investiční náklady na hřiště činily 1,2 mil. Kč. Okolo hřiště je počítáno s vysázením pár stromků a bude doplněno o provozní řád. Již nyní, ale může být užíváno nejen dětmi, ale také dospělými, kteří zde najdou workoutový koutek.

Popis projektu

V okolí našeho bydlení zcela chybí vyžití pro děti jakékoliv věkové kategorie. Nejbližší herní prvky pro nejmenší děti se nachází v lokalitě Romance II, což je pro dětské nožičky mnohdy vzdálenost na celodenní výlet. Rádi bychom v lokalitě Sluneční Čtvrti vybudovali malé dětské hřiště pro nejmenší děti a rozšířili tak nabídku veřejných herních prvků v Praze 22.

Na rozloze cca 150m2 navrhujeme umístit pískoviště s krytinou, konstrukci s dvouhoupačkou (včetně jedné houpačky pro batolata), herní konstrukci pro nejmenší s klouzačkou a lezeckými prvky pro nejmenší (lana apod.) a lavičku pro dospělý doprovod. Upřednostňujeme realizaci hřiště včetně oplocení. U prvků preferujeme jejich variabilnost a možné využití pro co největší věkové rozpětí (např. neinstalovat pouze herní konstrukci se schody, které zvládají ty úplně nejmenší děti cca 1 rok, ale nechat instalovat i lanové prvky apod.). Příkladem mohou být prvky, které jsou instalovány na DH za Normou nebo na DH Romance II.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Nejnovější návrhy