Název: STREET WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ S FITNESS PRVKY V CENTRU UHŘÍNĚVSI

Krátká anotace návrhu: Kvalitní venkovní posilovna v Praze Uhříněvsi chybí. Street workoutové hřiště je venkovní, volně přístupné fitness, kde mohou posilovat, cvičit a trénovat všichni obyvatelé Prahy 22.
Cvičení ve více lidech je vždy zábavnější-lidi spojuje. Dává všem rozvíjet se po stránce fyzické i duchovní, a to na bezplatném a vždy otevřeném místě.
Chceme podpořit fyzickou kondici všech obyvatel v Uhříněvsi – rodin, dětí i mládeže a navrhujeme umístit jej v samotném centru Uhříněvsi, v prostoru u hřiště za domem u Nového náměstí.

Místo realizace návrhu: Číslo parcely 604 / 12 ( + možná část 604/24) Vlastnické právo HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, Mariánské náměstí 2/2, Staré Město, 11000 Praha 1 . V případě nemožnosti realizace tady, máme připravené další 2 umístění pro hřiště. Náhradní pozemek pro umístění workoutového hřiště katastr č. 1900/295.

Předpokládané náklady: Pro orientační cenový odhad v rámci max. 300 000 Kč jsme požádali dodavatele workoutového hřiště v Kolovratech, který má zkušenosti s realizacemi – Workout Europe s.r.o. ,
http://www.workoutspirit.cz .

Pro účel hřište a daný rozpočet navrhl Workout Europe s.r.o. 2 varianty řešení.
Celková částka za street workoutové hřiště a fitness prvků je 290.000,- Kč
V této ceně je zahrnuto vše – výkopové práce, betonování včetně materiálu, nákup prvků, instalace – montáž, revize strojů, výjezd technika.

Doplňující popis: Street workoutové hřiště – „posilovna pod širým nebem“ – v Uhříněvsi chybí. Street workout je typ cvičení, které využívá váhu vlastního těla. Rozvíjí se při něm síla, vytrvalost a ohebnost. Vzniklé hřiště přispěje ke zvýšení fyzické i psychické kondice všech obyvatel Prahy 22, které budou mít zájem jej navštěvovat a využívat.

Proč jej chceme a potřebujeme? Tady je 5 hlavních důvodů:
1. Přináší pozitivní vliv na zdraví všech občanů = umožňuje všem občanům cvičení s váhou vlastního těla, které je velmi přirozené a prospěšné pro všechny věkové kategorie, od dětí pro seniory.

2. Vytváří dostupnou sportovní aktivitu pro každého = hřiště je dostupné pro každého občana. Slouží jako skvělý tréninkový nástroj pro úplné začátečníky, rekreační sportovce, profesionály i zkušené atlety ze všech sportovních odvětví.

3. Skvěle funguje jako prevence před negativním chováním mladistvých = je to dostupná příležitost k seberozvoji a vznik nových komunit. (Nejen mladiství) uživatelé hřiště si zde budují nové sociální vztahy, pořádají společné tréninky, vznikají skupiny na sociálních sítích, kde si radí s tréninky i zdravým životním stylem.

4. Posiluje společně strávený čas i s rodinou a sousedy = cvičit mohou i celé rodiny a mohou tak spolu aktivně trávit svůj čas. Stejně tak se mohou posilovat i vztahy sousedské.

5. Umístění street workoutové hřiště v samém centru Uhříněvsi je strategicky výhodné místo a je to „fér“ vůči občanům z celého okolí.

Náhradní pozemek pro umístění workoutového hřiště katastr č. 1900/295.

13. STREET WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ S FITNESS PRVKY V CENTRU UHŘÍNĚVSI