Název: INFOKANÁL – MOBILNÍ ROZHLAS

Krátká anotace návrhu: Nová komunikační platforma, která zajistí občanům perfektní přehled o všem, co se v MČ Praha 22 děje. Mobilní rozhlas umí unikátním způsobem informovat o všem důležitém a tuto informaci dodá na e-mail, ale i nejrychlejším možným způsobem – formou SMS na mobilní telefon. Stačí se jen registrovat a zvolit si kategorie a možnosti, které vás zajímají. Využívání Mobilního rozhlasu je pro občany MČ Praha 22 samozřejmě zdarma.

Místo realizace návrhu: Pokrývá celé území MČ Praha 22. Dobrovolně dostupné všem obyvatelům MČ Praha 22.

Předpokládané náklady: Zřízení služby 15.000,- Kč.
První tři měsíce zdarma na zaběhnutí služby.
Od čtvrtého měsíce předpokládané měsíční náklady:
Paušál 1.500,- Kč obsahující cca 700 sms volných = zdarma. Další každá sms nad základní počet á 0,99 Kč.
Příklad: Při eventuálním počtu třeba 800 účastníků a 10 odeslaných sms každému = 8.000 – 700 sms volných = 7300 započítaných sms á 0,99 Kč = celkem cca 7.227,- Kč + 1.500,- Kč paušál = 8.727,- Kč. Roční předpoklad cca 96.000,- Kč.

Doplňující popis:
Krizové situace, zajímavé kulturní, sportovní či jiné společenské akce, dopravní omezení, další zásadní dění v Městské části Praha 22 a podobně, o čemž chcete být informováni, to vše v nejrychlejším možném čase a hned do Vašeho počítače, notebooku, tabletu nebo ideálně na mobil, který máte stále u sebe. Obdržené informace a zprávy oceníte třeba v době, kdy budete v zaměstnání nebo na cestě a budete tak předem vědět, co Vás po příjezdu do Uhříněvsi, Pitkovic či Hájku čeká.

Důvod zamítnutí:
Návrh nesplňuje pravidla participativního rozpočtu, provozní roční náklady převyšují víc jak 15% pořizovací ceny. Ale MČ s takovýmto návrhem již počítá ve svých investicích.