Setkání se studenty milevského gymnázia

Výsledky hlasování o participativním rozpočtu města Milevska – projektu SPOLU

Vítězem se stal projekt Písecké předměstí – modernizace dětského hřiště (219 hlasů). Druhým postupujícím je Veřejné ohniště (172 hlasů) a třetím postupujícím je Přístřešek pro volnočasové aktivity (167 hlasů).
Jedná se o projekty s náklady na realizaci ve výši 450.000,- Kč. V celkovém rozpočtu projektu SPOLU, který činí 500.000,- Kč (s možností dofinancování 50.000,- Kč) je tedy ještě prostor na další projekt ve výši do 100.000,- Kč. Tím je dle výsledku hlasování další v pořadí, Nové překážky na milevském skate parku (146 hlasů). Avšak u tohoto projektu bude nutné konzultovat s autorem možnost snížení nákladů. V případě, že bude snížení možné, bude projekt realizován. V opačném případě postoupí do fáze realizace další projekt v pořadí, kterým je Husovo náměstí – prostor u studny (141 hlasů), jehož náklady na realizaci činí 70.000,- Kč.

Dalším setkáním, které se uskutečnilo v rámci právě probíhající informační kampaně, bylo setkání se studenty Gymnázia Milevsko. To proběhlo za účasti garanta projektu místostarosty města Michala Horka a koordinátorky projektu Hanky Pejřilové ve čtvrtek 20. února 2020 od 9.00 hodin v jedné z učeben.

Studenti zde měli možnost získat nejen základní informace o projektu SPOLU, ale měli možnost vymýšlet a zároveň konzultovat své návrhy. Mezi těmito návrhy zaznělo například hřiště na volejbal a přístřešek na posezení u rybníku Pytlák, dále chodník ke koupališti v Milevsku, lavičky v prostoru autobusového nádraží, veřejné toalety s provozem non stop či osvětlení přechodů pro chodce.

Diskuzi si všichni přítomní užili, o čemž svědčí přiložené fotky a věříme, že toto setkání bude základem pro vznik nových návrhů, které budou v projektu SPOLU do konce měsíce března podány.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality