První ročník participativního rozpočtu začíná

Výsledky hlasování o participativním rozpočtu města Milevska – projektu SPOLU

Vítězem se stal projekt Písecké předměstí – modernizace dětského hřiště (219 hlasů). Druhým postupujícím je Veřejné ohniště (172 hlasů) a třetím postupujícím je Přístřešek pro volnočasové aktivity (167 hlasů).
Jedná se o projekty s náklady na realizaci ve výši 450.000,- Kč. V celkovém rozpočtu projektu SPOLU, který činí 500.000,- Kč (s možností dofinancování 50.000,- Kč) je tedy ještě prostor na další projekt ve výši do 100.000,- Kč. Tím je dle výsledku hlasování další v pořadí, Nové překážky na milevském skate parku (146 hlasů). Avšak u tohoto projektu bude nutné konzultovat s autorem možnost snížení nákladů. V případě, že bude snížení možné, bude projekt realizován. V opačném případě postoupí do fáze realizace další projekt v pořadí, kterým je Husovo náměstí – prostor u studny (141 hlasů), jehož náklady na realizaci činí 70.000,- Kč.

Zastupitelstvo města Milevska schválilo na svém zasedání dne 23.10.2019 pravidla participativního rozpočtu. Jedná se o proces, v rámci kterého mohou obyvatelé města přicházet s nápady na konkrétní projekty, které budou prezentovat, a následně se o nich bude hlasovat. Nejúspěšnější z nich bude město realizovat.

Z rozpočtu města Milevska byla vyčleněna částka ve výši 500 000,- Kč. Náklady na realizaci jednoho projektu se budou pohybovat v rozmezí 30 000 – 150 000,- Kč. Věříme, že se najdou občané, kteří se chtějí podílet na zkvalitňování místa, kde žijí. Lidé si již nyní mohou připravovat své návrhy, které bude možné podávat v únoru a březnu v roce 2020. Po formální kontrole a posouzení realizovatelnosti dojde na webu projektu SPOLU, k jejich zveřejnění. Následně již bude záležet pouze na vás, které projekty získají nejvíce kladných hlasů a budou realizovány.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality