Název projektu: Mega houpačka

Autor návrhu: Alice Vaculová

REALIZOVATELNÉ

Místo realizace návrhu: travnatá plocha mezi lukostřeleckým hřištěm a “zlatou” dráhou

Krátká anotace návrhu:

Když jsem byla malá holka, ráda jsem se houpala na houpačce. Už jsem velká holka. Houpu se ráda i teď. V rozhovorech s přáteli jsem si ověřila, že všichni máme své dětské houpání spojené s příjemnými pocity a nikdo se nebrání houpání ani v dospělosti. Nemám na mysli adrenalinové houpání. Mám na mysli pohupování jen tak pro radost, pro příjemný pocit, pro zasnění…houpání, při kterém si houpačku rozhoupu sama svou vlastní silou a někdy se budu houpat hodně a budu se kochat pohledem do okolí a budu v břichu cítit krásné brnění a bude mi fajn. Jindy se budu jen šourat nohama po zemi a houpat se jen trošku a pročistím si hlavu…  Taková houpačka mi v Chebu moc chybí.

Odůvodnění:

Vliv houpání na člověka zkoumali i vědci. Zjistiji, že houpání má blahodárné účinky na správnou aktivaci lidského těla. Je vědecky zdokumentováno, že houpání aktivuje mozek a zlepšuje vnímavost. Houpání navozuje u lidí pocit bezpečí. Je to proto, že si podvědomě pamatujeme na své „houpání“ u maminky v bříšku v plodové vodě.

Houpání může nalákat ke sportování lenochy. Lenoch příjde k houpačce, sedne si na ni a jen tak se pohupuje. Líbí se mu to. Tož se pohupuje pořád víc a víc. A úplně nejvíc, jak do jde! Lenoch se cítí blaženě…Rozhoupat houpačku jen vlastní silou, to vyžaduje zapojení celého těla. Lenoch zjistí, že se mu to moc líbí. Je mu z houpání hezky. Je mu z pohybu hezky. Možná díky houpačce dojde k tomu, že nemusí všude jezdit autem, protože i chodit pěšky je fajn…

Popis:

Houpačku si představuju asi 6 metrů vysokou. Sedačku jako jednoduché 100 cm dlouhé prkno bez opěradla. Vyrobila jsem model své snové houpačky. Přikládám fotku, která je ztažená z internetu. Je na ní houpačka, která se mi moc líbí.

Předpokládané náklady:

materiál – 25000

cerifikace(bude-li potřeba) – 30000

stavba houpačky -20000