Název projektu: Iglú nejen na vánoční trhy

Autor návrhu: Tomáš Novotný

NEREALIZOVATELNÉ

Komentář úřadu: Návrh nezapadá do koncepce tradičních vánočních trhů s dřevěným tržištěm. 

Místo realizace návrhu: nám. Krále Jiřího z Poděbrad, 350 02 Cheb + další místa mimo konání vánočních trhů

Krátká anotace návrhu:

V zimě vyhřívané a v létě ochlazené iglú, které poskytuje přístřeší na veřejných akcích.

Odůvodnění:

Vánoční trhy dnes poskytují stolky v prostoru u kluziště nebo kolem krytého ohniště. Tyto stolky jsou vhodné pro dospělého člověka, který může v klidu stát. Pro menší děti, hosty na vozíku či jinak zdravotně postižené, nebo jen hosty, kteří si chtějí chvilku posedět, nejsou stolky vhodné. Iglú ze dřeva (nebo hliníkové s imitací dřeva), může poskytovat příjemné, kryté a vytápěné/ochlazené prostředí pro rodiny či skupiny přátel. Iglú zároveň poskytne komfort pro delší chvíle strávené na trzích a celému konceptu trhů dodá na atraktivitě. Mnoho lidí nechce být načichlých od ohniště, iglú to řeší.
Iglú lze díky jednoduše sestavit/demontovat, a proto jej lze použít na mnoho dalších venkovních akcí. Stačí jen kreativně vybavit interiér a okolí iglú. Co takhle jarní venkovní čítárna u knihovny?

Popis:

Jednoduše smontovatelné a demontovatelné dřevěné případně hliníkové kruhové iglú s průměrem 4,9 m a výškou 2,7 m, transparentní výplně z kompaktního polykarbonátu, posuvné dveře, dřevěná podesta s nájezdem pro vozíčkáře, sloupový ventilátor (výhřev a chlazení), křesla, stolky, vánoční dekorace, přívod elektřiny.

Předpokládané náklady:

Iglú: 320 000,-

Podlážka s nájezdem: 30 000,-

Ventilátor – výhřev a chlazení: 10 000,- (Dyson AM09 Hot + Cool)

Ostatní vybavení a dekorace: 20 000,-

Celkem: cca 380 000,-

Iglú nejen na vánoční trhy