Název: Dětské hřiště mezi ul. Severní a Karla Tomana

Autor návrhu: Renata Grossmannová

Popis návrhu: Na území Rozdělova se nachází pár dětských hřišť, které ovšem plně nedostačují nebo jsou nějakým způsobem limitovaná  (např.dopravní hřiště má pouze omezenou otevírací dobu, takže dopoledne se tam přes školní rok nelze vůbec dostat, dětské hřiště Fráni Šrámka je sice nově upravené, ale chybí stín, takže v létě je tam již dopoledne k nevydržení a není zde dostatek vyžití i pro větší děti, hřiště Vítězná je hlavně pro malé děti a je těsně vedle silnice,atd..).
Postrádám tedy hřiště, kde bude přirozený stín např.od již stávajících stromů, hřiště, které bude obsahovat i prvky pro větší děti 5 a více let. Mezi ulicemi Severní a Karla Tomana se nachází velký  prostor, kde je pouze vybetonovaná plocha na různé dětské hry. Nacházejí se zde i vzrostlé stromy, tudíž ideální místo, kam lze umístit větší hřiště s  prvky pro malé i větší děti.
Pro malé děti bych navrhla pískoviště s ochrannou sítí, která bude písek chránit před návštěvou  koček, dále houpací zvířátka na pružině, houpačky, skluzavku, ideálně vše ve dřevěném provedení. Hezká by byla sestava, kde je toto vše  již zakomponováno.
Pro větší děti např. lanovou pyramidu, různé lanové prolézačky, trojhrazdy a tabule. Vzhledem k lokalitě, kam chodí  hodně pejskařů, navrhuji hřiště oplotit. Podsyp by byl štěrkový..

Katastrální území: Kladno

Předpokládané náklady: 350 000 Kč

Dětské hřiště Rozdělov