Anotace:        Modulární pumptrack je jedinečný typ dráhy s vlnami a klopenými zatáčkami, který využívá jako hnací sílu k pohybu jezdce na kole, koloběžce, skateboardu a inline bruslích „pumpování“ (nahoru a dolů) namísto šlapání a odrážení.

Popis:             V současné době je většina hřišť ve čtvrti Podlesí přizpůsobena předškolním dětem a chybí možnost atraktivního vyžití pro starší děti. Tímto zábavným způsobem si mohou cyklisté všech věkových kategorií vylepšit techniku a jsou pak na kole jistější. Pumptrack nabízí nový druh vyžití i pro bruslaře, jezdce na skeateboardech nebo street koloběžkách. Dráha se dá prodlužovat o další moduly, případně měnit její systém.

Část:              Podlesí

Místo realizace:       

            Ve svém návrh vycházím z umístění na volné ploše pod okresním soudem, ačkoliv se s jeho realizací výhledově počítá. Proto je nová dráha zamýšlena jako mobilní a dá se pak přemístit na jiné vhodné místo (např. prostranství před SPŠ Stavební, plocha mezi MŠ Balzacova a panelovým domem Nad Terasou 4-12 nebo plocha pro vyvážku sněhu na ulici Rodinná). Stačí rovná plocha s pevným podkladem, stavební povolení není potřeba.

Předpokládané náklady: 913 362,00 Kč

 

Pumptrackové hřiště