Žalovská náves

Zeleň na náves
V realizaci
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Letos díky aktivitě některých Žalovských bylo posekané nevzhledné křoví na návsi a byl zde umístěn vánoční strom.
Myslím, že by bylo hezké mít tam zasazený živý strom, který by byl rok od roku větší a mohl se zdobit.
A nejen tento strom, ale ještě např. jabloň, nebo jiný ovocný strom.

Odhadované náklady

8000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

5 komentářů

 • Dovolte malou, drobnou poznámečku. Projektu fandím, ale nápad umístit na žalovskou náves vánoční strom byl opravdu můj. Rád jsem se o něj podělil s paní Sodomovou. Její zápal pro věci žalovské je mi sympatický.
  Tomáš Novotný, Roztočák 🙂

  Reagovat
 • Souhlasí majitelé pozemku s tímto návrhem? Jinak jsem pro, akorát, že než vyroste do obřích rozměrů, tak to bude jen takový malý pidi stromek možná i vánoční. Takže dovézt, usadit už strom vzrostlý, následně nazdobit přináší pak jinou atmosféru.

  Reagovat
 • Dobrý den, nápad se mi líbí, ale nelíbí se mi, že by tam měl být jehličnan. Na venkovskou náves se hodí třeba lípa, v okolí jich je několik. Až vyroste, bude pod ní v létě stín a bude se sem moci umístit třeba lavička. Spojí se tím lípy v okolí do jedné kompozice adekvátní venkovské návsi a prostoru by se vrátila chybějící atmosféra. Naše smrky (ztepilé) mají velké problémy už i v lesích. Do klimatické oblasti Roztok se nehodí vůbec. Smrky stříbrné sice lépe odolávají suchu, ale vyholují odspoda a do venkovského prostoru se nehodí. Takže dávám nápadu bod, ale přimlouvám se za listnatý strom domácího původu. Navržená jabloň je dobrá. Renata Bartková, krajinný projektant

  Reagovat
 • Pro tuto oblast je vypracovaná studie. Bude při realizaci nějak brán v potaz kontext širšího prostoru, který popisuje a navrhuje řešit?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *