Rekultivace pozemků v blízkosti vrchu Řivnáč a realizace veřejného discgolfového hřiště

V rámci rekultivace by došlo k obnově starého ovocného sadu (výřez, odstraňování zmlazení, obnova bylinného porostu), průseku vegetace ve střední části území a instalaci veřejně přístupných discgolfových košů.
Nerealizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Discgolf
Cílem hry je, stejně jako v golfu, dokončit hřiště co nejmenším počtem úderů – tedy hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl – jamku, která je zpravidla tvořena ocelovým discgolfovým košem. Na rozdíl od klasického golfu nepotřebujete drahé vybavení (pro začátek si vystačíte s jedním diskem). Hřiště je v otevřené krajině a vstup i využití je tedy zdarma. Discgolf je sport pro každého. Je fyzicky, finančně i časově nenáročný, nezáleží na věku ani pohlaví. (více informací: https://www.dghriste.cz/discgolf/)

Lokalita, dostupnost
Řešené městské pozemky jsou přístupné z ulice Pod Koláčovem a U Háje. Po obvodu území vede pěší cesta. Ze severu pozemky lemuje turistická trasa, ze které lze odbočit na vrch Řivnáč. Ten je od roku 1965 chráněn jako kulturní památka. Část řešeného území se nachází v ochranném pásmu této kulturní památky.

Popis hřiště
Hřiště je navrženo jako okruh. Jednotlivé jamky na sebe navazují a po odehrání poslední z nich hráč dojde zpět na začátek hřiště. Ten je na rozcestí u ulice Pod Koláčovem. Zde by byla také umístěna infotabule s mapou a informacemi k hřišti. Každá jamka se skládá ze tří elementů: výhoziště – místo odkud hráč vyhazuje/začíná každou jamku, info cedulka – označuje výhoziště a nese informace k aktuální jamce, discgolfový koš – cíl každé jamky, vyroben v celosezónním užívání. Všechny prvky discgolfového hřiště jsou klasifikovány jako parkový mobiliář a jejich instalace nevyžaduje terénní úpravy.

Rozpočet
Zvolená lokalita splňuje prostorové nároky pro hřiště s devíti jamkami. Lze realizovat šestijamkové hřiště s možností rozšíření na devět jamek. Cena 196 000,- (vč. DPH) zahrnuje navržení hřiště na 6 jamek s veškerým příslušenstvím (6x DiscGolfový koš, 6x info cedule, 6x výhoziště, 1x informační tabule k hřišti), grafické práce, montáž, instalaci, výkopové práce, dopravu materiálu a cestovné.

Odhadované náklady

196000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Nerealizovatelné

Bylo již požádáno o povolení k prořezání zarostlého sadu. Bude realizováno na jaře 2020 nebo na podzim 2020. Jedná se o kulturní památku - památkáři pravděpodobně nepovolí instalaci discgolfových košů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *