Místo pro setkávání sousedů z Dubečnice

Přáli bychom si proměnit část městského pozemku na odpočinkovou zónu pro místní obyvatele. Takové místo bude sloužit k seznámení nových obyvatel Dubečnice a zároveň jejich propojení s obyvateli původní zástavby. Věříme, že společné soužití je důležité pro pohodový život nás všech a proto bychom velmi rádi využili nabídky města na financování tohoto projektu. Vytipované místo bychom rádi oživili drobnými terénními úpravami a posezením s ohništěm.
Realizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Tento nápad vznikl po již zrealizovaném prvním setkání sousedů před Vánocemi – akci jsme zorganizovali za účelem našeho prvního společného seznámení a výsledek předčil naše očekávání. Setkali jsme se v počtu cca 35 dospělých a 20 dětí a všichni byli touto akcí nadšeni. Zároveň všichni projevili zájem se čas od času opět setkat a zapojit více lidí, hlavně i sousedy, kteří již v této části obce bydlí delší dobu, abychom vytvořili společnou sousedskou komunitu a příjemné prostředí, ve kterém žijeme.
K realizaci projektu navrhujeme využít část městského pozemku 3834/3, který vnímáme jako ideální k tomuto účelu. Je v docházkové vzdálenosti od nové i staré zástavby a zároveň dostatečně daleko od veškerých domů a tím pádem nebude nikomu vadit případný hluk během letních posezení. Dle našeho názoru vybudování takového prostoru nebude náročné – je potřeba pokácet drobné křoviny a maximálně tři stromky (nevelkého vzrůstu), udělat nevelké terénní úpravy, a poté instalovat posezení s ohništěm. Všechny tyto práce bychom rádi dělali za pomoci technických služeb a pomoci nás, sousedů. Stejně tak pravidelnou údržbu bychom ideálně zajišťovali svépomocí.
Náš návrh instalací je pak následující:
Piknikový stůl s lavicemi, včetně dopravy a ukotvení – 15 000,—
4 x Lavička k ohništi nízká, včetně dopravy a ukotvení – 25 000,—
Uzamykatelný domek – 5 000,–

Odhadované náklady

45000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

6 komentářů

 • Dobrý den,
  návrh se mi moc líbí, místa k posezení venku v přírodě v Roztokách chybí. Nicméně z popisu tomu rozumím tak, že je tato odpočinková zóna určena pouze pro setkávání nových obyvatel Dubečnice a starousedlíků v bezprostředním okolí. V takovém případě návrh podpořit nechci. Bude posezení přístupné pro všechny občany Roztok?

  Reagovat
 • Dobrý den, nesouhlasím, je to jedno z mála míst, kde se zdržuje a ukrývá drobná zvěř, tímto se opět naruší jejich už tak ubývající přirozené prostředí, přibude práce Technickým službám, které už jsou nyní velmi vytíženi, v prostoru se budou zdržovat zjm. mladiství, popíjet, budou zde přibývat odpadky.

  Reagovat
 • Dobrý den,
  Souhlasím s Vámi. Už takhle byl ,, Holák “ znetvořen územním plánem až až…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *