Cestovatelský klub v Roztokách

V Roztokách vznikla z iniciativy několika mladých lidí snaha založit Cestovatelský klub, který by byl zaměřen na poznávání různých kultur, národností, zeměpisných zajímavostí a sdílení cestovatelských a jiný příběhů. Pravidelně 1x za měsíc by byly realizovány besedy v prostorách roztocké knihovny. Mladí lidé budou přímo participovat na plánování a organizaci besed za podpory garantů projektu a ve spolupráci s oddílem Draci.
Realizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

V Roztokách chybí kroužek, volnočasová aktivita, která by byla zaměřen na poznávání odlišných kultur, sdílení zážitků z cestování a na zeměpisné zajímavosti. Několik mladých lidí, podpořeni svými rodiči, projevilo chuť organizovat takto zaměřený klub v Roztokách.
V Roztokách žije mnoho občanů, kteří pocházejí z různých koutů světa a mají za sebou zajímavé životní příběhy. Stejně tak je mezi námi řada lidí, kteří se rádi podělí o své cestovatelské zážitky. Zároveň považujeme za smysluplné zvát do Roztok zajímavé osobnosti – není třeba za vším jezdit do Prahy. Živý kulturní život si můžeme vytvářet i přímo zde.

Záměr projektu:
– Zapojení mladých lidí (od druhého stupně ZŠ dál) do organizace cestovatelského klubu – podpora iniciativy mladých lidí, rozvoj jejich občanských kompetencí, podpora jejich zájmu o cizí kultury a zájem poznat své sousedy, kteří nejsou původem z ČR.
– Zapojení obyvatel Roztok, kteří mají osobní zkušenost s pobytem v zahraničí, cestou do zahraničí nebo osobní příběhy lidí se zkušeností s migrací a dát jim prostor k tomu, aby mohli prezentovat své příběhy a být součástí komunity, ve které žijí.
– Podpora sounáležitosti obyvatel Roztok, přirozené vzájemné obohacování, rozvoj sousedských vztahů a místní komunity
– Seznamování mladých lidí s jinými kulturami, dozvědět se reálné příběhy, zážitky, zkušenosti z cest nebo ze života v cizí zemi, jak z pohledu cestovatele, tak z pohledu rodáka.
– Výchova mladé generace k otevřenosti
– Podpora smysluplného naplňování volného času

Odhadované náklady

24140 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *