Občané budou mít šanci sami rozhodnout o části městského rozpočtu

18. 10. 2019

Město Roztoky u Prahy se připojí k fenoménu dnešního radničního světa – aplikuje tzv. participativní rozpočet. Lidé tak získají možnost sami navrhnout konkrétní návrh, jenž zlepší život v okolí jejich bydliště. Město vyčlení 450 000 korun pro rok 2020.

Projekt Dobrý nápad je inovativním nástrojem přímé demokracie a umožní občanům ovlivnit podobu města. V současné době se finalizují podmínky a způsob hlasování o nejlepších projektech. Zajímavý projekt budou moci navrhnout občané Roztok starší 12 let, kteří budou mít podporu minimálně 5 garantů. Dobrý nápad se spustí v druhé polovině října 2019 a lidé budou moct podávat návrhy, co chtějí za vyčleněné peníze ve městě pořídit až do poloviny prosince 2019.

Proces participativního rozpočtu stojí na přímé komunikaci mezi radnicí a občany. Zastupitelstvo zkraje nového roku vyhodnotí realizovatelnost jednotlivých projektů a poté bude následovat veřejná prezentace nápadů a samotné veřejné hlasování, které rozhodne, jaký dobrý nápad město zrealizuje.

Více informací se průběžně dočtete na webu města, Facebooku města a na nástěnkách u městského úřadu.

Lukáš Hušek, koordinátor projektu Dobrý nápad

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *