Uzavíratelné posezení

Uzavíratelné posezení je multifunkční volnočasové místo, kde je možné posedět s přáteli, přečíst knihu, či ji dokonce vyměnit za jinou. Po jedné oboustranné stěně je možné kreslit dětskými křídami. Budku lze otevřít či zavřít podle venkovního počasí. Jedna stěna, orientovaná na východ, je průhledná, aby mohlo přirozené světlo procházet dovnitř. Posezení je napojeno na elektrický proud, proto je zde možné dobít svůj mobilní telefon.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odůvodnění:

V blízkém okolí mi chybí místo, kde mohu posedět s přáteli, i když není zrovna nejlepší počasí. Myslím, že pro mou věkovou generaci takových míst je zde opravdu málo. Vytvořila jsem místo, které uspokojí nejen mou generaci, ale i ty mladší a starší.

Popis:

Uzavíratelné posezení je multifunkční volnočasové místo, kde je možné posedět s přáteli, přečíst knihu, či ji vyměnit za jinou. Po jedné oboustranné stěně je možné kreslit dětskými křídami. Budku lze otevřít či zavřít podle venkovního počasí.

Jedna stěna, orientovaná na východ, je průhledná, aby mohlo přirozené světlo procházet dovnitř. Posezení je napojeno na elektrický proud a je zde možné dobít svůj telefon. Projekt lze přizpůsobit požadavkům zadavatele, přidat dětskou horolezeckou stěnu, stoleček, osvětlení budky či Wi-Fi.

Toto volnočasové místo je možné umístit do krajiny podél turistické stezky, ale i do města na volný plácek či k dětskému hřišti. Ve velmi frekventovaných místech, zejména ve městě nebo v jeho okolí by bylo vhodné doplnit odpadkové koše na tříděný odpad. Budka je ve tvaru krychle o velikosti 2 x 2 metry.

Posezení je dřevěné s železnou konstrukcí a betonovým podstavcem, který tvoří základ a je z části zapuštěný v zemi. Otevíratelné je díky třem pantům a kolečku, které drží nad zemí otevíratelnou část. Pod celým posezením se nachází beton, aby kolečko mohlo lépe jezdit po povrchu. Průhledná stěna je z tvrzeného bezpečnostního skla, aby byla odolná proti škrábancům a bezpečná při náhodném rozbití.

Posezení na fotografii je umístěno na stezce, kde je nově zrekonstruována silnice, ale odpočinkové místo, včetně obyčejné lavičky, zde chybí. Toto multifunkční a uzavíratelné místo jsem navrhla tak, aby se mohli přátelé scházet venku v přírodě a nerozehnala je nepřízeň počasí nebo aby rodiče s dětmi při procházce si mohli odpočinout ve stínu nebo zkrátka pro kohokoliv, kdo se rád vzdálí z města. V tomto blízkém okolí se nic podobného nenachází a takové místo mi zde chybí.

Odhadované náklady

241000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Umístění? nutnost údržby; pod kamerou?!, vysoké náklady! stavební povolení? výrobce s certifikací?

Odbor správy majetku, Technické služby Dačice

Dohoda 06/2021: Oslovit společnosti, které by byly ochotny "uzavíratelné posezení" vyrobit. Čekáme na dodání předběžného rozpočtu.06.08.2021 Oslovená společnost dodá podrobný rozpočet, předpokládá se cena 250 tis. Kč.

Navrhovatelka

Podrobný rozpočet byl dodán 09.08.2021, byl přiložen. Konečná cena dle rozpočtu: 241 tis.Kč.

navrhovatelka

Pro uzavíratelné posezení byla vybrána lokalita naproti MŠ Za Lávkami vedle skateparku viz fotogalerie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy