Oprava vycházkové cesty v lesoparku ke Třem křížům – křížová cesta

Opravit cestičky na na vycházkové trase ke Třem křížům. Jejich oprava by už byla opravdu potřebná. Pro starší občany (a nejen pro ně), je především cesta dolu z vrchu nebezpečná.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odůvodnění:

Bezpečnost občanů, výletníků, turistů – trasa je jim doporučována.

Popis:

Opravit cestičky na vycházkové trase ke Třem křížům vhodným materiálem, instalovat zábradlí, podle potřeby rozčlenit svah vhodnými (vzhledem k lesoparku) schody.“

Odhadované náklady

130000 Kč

Umístění

https://mapy.cz/zakladni?x=15.4443870&y=49.0774559&z=19&pano=1&base=ophoto&q=T%C5%99i%20k%C5%99%C3%AD%C5%BEe%20da%C4%8Dice%20vyhl%C3%ADdka
Tři kříže

Realizovatelné

běžná údržba; schodnice mohou být opraveny, dodělány z akátového dřeva (výrobu by mohla zajistit firma z Dolních Němčic); zábradlí dřevěné (nejlépe opět z akátového dřeva)

Odbor správy majetku, Technické služby Dačice, Městské lesy

S Technickými službami byly zrevidovány popisované úseky. Zjištěn stav. Technické služby navrhnuly na dané úseky použít odolné dřevo – akát.Cenová nabídka: byla oslovena spol.„Dřevoslav“; předběžný rozpočet na realizaci schodnic byl přiložen do sekce "rozpočet".

Zdravé město Dačice

Souhlasím s navrženým řešením. Ještě bych ráda přidala pár poznatků. Při nedávné vycházce do lesoparku jsem si všimla, že jsou mezi stromy zcela zarostlé původní velmi pěkné průhledy na město. Průběžně by se mělo také pamatovat na lavičky, u jedné už vzniká mraveniště, takže neláká k posezení. Jsou to maličkosti, ale právě ty vytvoří tu správnou atmosféru místa.

navrhovatelka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy