Re-Use centrum v Chotěboři

Projekt Re-Use má za cíl opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma lidé nepotřebují. Chotěbořané tak mohou prodloužit životní cyklus věcem, které dnes bezmyšlenkovitě končí v popelnicích. Projekt není jedinečný jen tím, že přispívá k ochraně životního prostředí, ale také tím, že pomáhá chotěbořským rodinám začít nový a lepší život, i když se starou věcí.
Realizovatelné
2020
Sdílet:

Cílem projektu je zavedení re-use managementu. Jedná se o umožnění opětovného použití předmětů, kterým se minimalizuje množství vznikajícího odpadu. Zároveň může dojít ke snížení sociálních rozdílů tím, že systém re-use zpřístupní zboží lidem s nízkými příjmy a celkově prodlužuje životní cykly jednotlivých předmětů. Princip by spočíval v bezplatném odevzdání použitelných předmětů společnosti TECHNICKÁ A LESNÍ SPRÁVA CHOTĚBOŘ s. r. o., která by je prostřednictvím Re-use centra zpeněžila za symbolickou cenu, čímž by zajistila pro konkrétní předmět opětovné využití a rovněž by získala peněžní finanční prostředky do rozpočtu města.

Do Re-use centra lze odevzdat následujcí věci:
• zařízení a vybavení domácnosti (např. keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky)
• obrazy, rámy na obrazy, vázy, dekorace do domácnosti, květináče, mechanické domácí spotřebiče atd.
• mediální produkty (CD, DVD, videokazety, knihy, časopisy)
• hračky, sportovní vybavení
• knihy, časopisy

Projekt „Re-Use – druhý život“ se nevztahuje na předměty drobné elektroniky, domácí elektroniky, pracovní elektrické nástroje ani jiná elektrozařízení, na oblečení a nábytek. Z hlediska prostoru a personálu by mohl být využit Sběrný dvůr ve městě i s jeho personálem.

Odhadované náklady

Realizace: 300000 Kč
Údržba: 30000 Kč / rok

Umístění

TECHNICKÁ A LESNÍ SPRÁVA CHOTĚBOŘ s. r. o., Sokolohradská 167, 583 01 Chotěboř

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zrcadlo do měst Tiszafüred a/nebo Tjačiv

Město Chotěboř má 2 partnerská města, ale větší občanů o tom ani neví. Proto by bylo dobré rozšířit povědomí o tomto partnerství tak, aby o něm lidé věděli, měli o městech základní informace, mohli poznat tamnějším lidi a atmosféru.

Více »