Bosonohá stezka plus přírodní hřiště

Odložte boty, udělejte něco pro své zdraví, užijte si s dětmi zábavu. První bosonohá stezka na Vysočině napojená na přírodní hřiště.
Realizovatelné
2020
Sdílet:

Bosonohé stezky jsou po celé republice, ale široko daleko kolem nás žádná. Pokud by se nejednalo jen o pár metrů dlouhý chodníček, ale o stezku (např. 100,200 m), byli bychom první na Vysočině (alespoň já jsem žádnou nenašla). Například turisté by měli o důvod víc zajet do Chotěboře a ne jít z údolí Doubravy hned na vlak, jak to nyní často je. Stezku by ocenila nejen barefoot komunita z celého okolí, ale i děti. Bezpečné místo, kde by nebyl strach ze střepů, psích výkalů a kde by lidé osvobodili (většinou malými botami) zkrocené nohy a příjemně podráždili všech 200 000 nervových zakončení, 33 svalů a 19 šlach. Výborné pro první krůčky dětiček. Využití pro školky, školy.
Navazovat bude již plánované přírodní hřiště.

Odhadované náklady

Realizace: 1000000 Kč
Údržba: 50000 Kč / rok

Umístění

Třešňovka (u sv. Anny)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zrcadlo do měst Tiszafüred a/nebo Tjačiv

Město Chotěboř má 2 partnerská města, ale větší občanů o tom ani neví. Proto by bylo dobré rozšířit povědomí o tomto partnerství tak, aby o něm lidé věděli, měli o městech základní informace, mohli poznat tamnějším lidi a atmosféru.

Více »