Asfaltový PUMPTRACK u skateparku

Pumptrack je nový typ zábavného sportoviště pro širokou veřejnost. Přesně tvarované vlny a klopené zatáčky umožňují při správných pohybech těla jízdu na kole bez šlapání. Asfaltový pumptrack je taktéž určen pro skateboard, longboard, inline brusle, koloběžky. Pumptrack je tak vhodný pro každého bez rozdílu věku, nebo zkušeností. Už při první jízdě většina začátečníků zjistí, jak to funguje a že se jedná o velice zábavnou sportovní aktivitu.
Realizovatelné
2020
Sdílet:

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole (MTB, treková kola, BMX). Dá se ale i využít pro koloběžky, in-line, skateboardy, odrážedla.
Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pohupováním – pumpováním.

Je to ideální nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech, zároveň je to výborný prostředek pro zábavu a pilování technických dovedností. Jízda na pumptracku je hodně všestranná a kompenzační. Naučí vás pracovat s těžištěm, budete pak v terénu rychlejší a vaše jízda bezpečnější. Co se na pumptracku naučíte, to skvěle využijete i v terénu.

Je určený pro širokou veřejnost, je to zábava pro celou rodinu. Užijí si ho děti, mládež i dospělí bez výkonnostních či věkových omezení, od začátečníků po zkušené bikery.

Jaký má pumptrack přínos pro obec či město?
— veřejně prospěšná aktivita
— podpora sportovního vyžití
— zábava, která dostane mládež od počítačů
— propagace cyklistiky
— podpora zdravého životního stylu
— rozumné náklady na realizaci
— minimální náklady na údržbu

Asfaltobeton je vůbec nejvhodnějším povrchem pro pumptrack. Je bezúdržbový, má široké spektrum využití, je provozuschopný již chvíli po dešti a při mírnějších zimách v podstatě celoročně. V porovnání s modulárním pumptrackem je o něco levnější a díky zatravněným a mírně zkoseným bokům pumptracku bezpečnější pro začátečníky a malé děti na odrážedlech. Ideální doplněk letní přípravy hokejistů.

Umístěním pumptracku vedle letního stadionu dojde k vhodnému propojení se skateparkem a městem plánovanou in-line dráhou.

Pumptrack do 1 mil. včetně DPH v asfaltové variantě od studie až po zprovoznění zajišťuje firma.

Odhadované náklady

Realizace: 999999 Kč
Údržba: 2500 Kč / rok

Umístění

V těsné blízkosti skateparku u letního stadionu v sousedství ulice Březová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zrcadlo do měst Tiszafüred a/nebo Tjačiv

Město Chotěboř má 2 partnerská města, ale větší občanů o tom ani neví. Proto by bylo dobré rozšířit povědomí o tomto partnerství tak, aby o něm lidé věděli, měli o městech základní informace, mohli poznat tamnějším lidi a atmosféru.

Více »