Altán na Koubku

V lokalitě na Koubku postavit altán velikosti zakrytí kašny na náměstí a v létě tam toto zakrytí umisťovat. Místo doplnit trampolínou.
Realizovatelné
2021
Sdílet:

Můj návrh je na Koubku postavit dubové sloupy s uzavřeným kruhem ve velikosti naší barokní kašny. Zakrytí kašny by sloužilo v zimě pro kašnu a létě by se přemístilo na Koubek. Tím by zde byl letní altán. Podlaha altánu je navržena z bet. dlaždic. V altánu jsou navrženy dvě místa pro odpočinek se stolky – v provedení dřevo nerez. U altánu navrhuji trampolínu v úrovni země bez ohražení o velikosti min. 3x3m. Okolo bude pružný povrch v šíři 2m. Vedle trampolíny budou dvě lavičky v dostatečné vzdálenosti z hlediska bezpečnosti. Místo navrhuji osázet vzrostlými stromy.

Návrh nebrání výstavbě bytových domů rozumné velikosti a potřebné skladně bytů, tj.pro rodiny. Naopak by bylo velice žádoucí toto místo oddělit od rušné Železnohorské ulice.

Vzniklo by místo setkávání. Možné posezení pro maminky s kočárky a nebo studentů z gymplu či blízké školy. Zároveň je navrženo propojení s domovem důchodců s jeho otevřenou částí. Tak by toto místo mohli využít k odpočinku i pohybliví důchodci. Mohli by zde probíhat i komorní koncerty, to co jsme ztratili v zámku. Chci tímto dát tomuto místu využití, nový rozměr.

Odhadované náklady

Realizace: 600000 Kč
Údržba: 5000 Kč / rok

Umístění

Koubek

3 komentářů

  • Zajímavý navrh, ale na špatném místě. Zde je do budoucna plánována bytová výstavba kterou město nutně potřebuje. Tuším tam lehce postranní úmysly této výstavbě zabránit.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zrcadlo do měst Tiszafüred a/nebo Tjačiv

Město Chotěboř má 2 partnerská města, ale větší občanů o tom ani neví. Proto by bylo dobré rozšířit povědomí o tomto partnerství tak, aby o něm lidé věděli, měli o městech základní informace, mohli poznat tamnějším lidi a atmosféru.

Více »