Street workout park

Instalace prvků pro venkovní posilování a cvičení s vlastní vahou
Realizované
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Workout – jednoduchý způsob cvičení a posilování využívající jako zátěž hmotnost vlastního těla. Bez přehánění se dá říci, že v poslední době vznikají workoutová hřiště (workout parky) jako houby po dešti.
Navrhuji tedy, aby se v rámci projektu Chop se Chýně, realizovala stavba takového hřiště i v naší obci, což by umožnilo každému, kdo by měl zájem, dát si trochu do těla.
Moje vize je taková, že hřiště by mohlo pomoci aktivněji a snad i smysluplněji trávit volný čas nejen dospívající mládeži a všem sportuchtivým občanům, ale mohli by jej využít i otcové (a také matky, samozřejmě), když vyvezou či vyvedou své potomky. Děti si pohrají na dětském hřišti a rodiče si zatím potrápí tělo.
Umístění proto ideálně nejlépe někde v blízkosti dětského hřiště – jako první a z hlediska dostupnosti ideální volbu vidím areál parku Višňovka nebo nějaké místo dle možností obce (za železniční zastávkou či v nově plánovaném parku Opatovka, apod.)
Jako materiál jednotlivých prvků navrhuji primárně nerez – byť bude prvotní investice pravděpodobně o něco vyšší, z hlediska pozdější údržby se mně jeví celkově výhodnější, než možná levnější lakovaná ocel. Stejným pohledem nahlížím také na povrch hřiště pod konstrukcí – tráva se vyšlape a zbude bláto, štěrk je nepohodlný a hrozí zaplevelením, já osobně bych preferoval gumový povrch.

Odhadované náklady

150000 Kč

Umístění

Realizovatelné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy