Zkvalitnění cyklistického a pěšího propojení Liblic a Českého Brodu

Zpracování studie projektu s cílem vybudování nového chodníku a cyklopruhu v ulici Školní a Za Drahou v Liblicích.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Zpracování projektu poslouží jako odrazový můstek pro realizaci nového a rekonstrukci stávajícího chodníku v nevyhovujícím stavu s možností podpory cyklodopravy v uvedených ulicích ve formě samostatného cyklopruhu umístěného na silniční komunikaci. Díky tomu se zvýší bezpečnost pěších i cyklistů. Zkvalitní se propojení mezi Českým Brodem a Liblicemi. Projekt naváže na již vybudované zázemí infrastruktury parkování v okolí nádraží, které je dobrým základem k omezení používání individuální automobilové dopravy, i s ohledem na často přeplněná parkovací stání v okolí nádraží.

Odhadované náklady

300000 Kč

Umístění

Český Brod – Liblice, ulice Školní a Za Drahou. Pozemky v k.ú Liblice u Českého Brodu: 386/1, 667/61, 667/24, 667/7, 667/22, 667/35, 667/26, 667/71, 667/25, 667/30, 369 a 368/7

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odbor dopravy a obecní živnostenský úřad

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF bez připomínek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Jeden komentář

  • Renovace chodniku v Liblicich by mela byt nejvyssi priorita pro Cesky Brod. Stav chodniku je dezolatni a zdravi ohrozujici. V podstate se da rict, ze souvisle chodniky v Liblicich neexistuji. Do dnes v Liblicich neexistuji ani jen prechody pro chodce, co s ohledem na skolaky muze mit fatalni nasledky. O renovaci chodniku v Bylanske a Nove ulici se pise v Ceskobrodskem Zpravodaji snad od 2017. Ani jedna ulice se nerealizovala, ted se pro zmenu pise o jinich ulicich. Mesto mlzi, realizuje nesmysle, mnohdy az urazlive projekty. Pritom je funkcni infrastruktura neco na co maji obyvatele primarne narok, nemluve o tom, ze to pak samo zvysuje atraktivitu mista, mesta, zvysuje ceny nemovitosti a podobne.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »