Venkovní úniková hra Český Brod

Český Brod skrývá ve své bohaté historií zajímavé příběhy, které stojí za to objevit. Navrhujeme vytvoření únikové hry, která dobrodružnou formou provede účastníky městem, seznámí je s jeho historií a památkami. Město získá možnost se atraktivně prezentovat. A Broďáci získají novou možnost trávení volného času s rodinou. Po rozvolnění bude hra sloužit i školám v rámci atraktivního vyučování o místě, kde žijeme a podpoří týmovou spolupráci skupin po delším odloučení.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Únikové hry jsou dobrodružné hry, kdy se lidé uzavřeni v místnosti s ostatními účastníky hry musí se dobře zorientovat v daném prostoru, najít stopy a indicie, vyřešit série hádanek a uniknout z místnosti ve stanoveném čase.
Venkovní úniková hra je uzpůsobena pro pohyb ve venkovním prostoru. Hráči jsou vybaveni herními rekvizitami v místě startu, postupují po vytyčeným herním prostorem, luští herní hádanky přímo v exteriéru. S pomocí indícií, které si s sebou nesou v brašně nebo batohu, postupují k cíli.
V případě hry pro Český Brod se účastníci hravou formou obeznámí s jednotlivými památkami a zajímavými místy z období husitství, seznámí se s historií města a stráví čas na čerstvém vzduchu. Herní scénář by se držel čistě historie města z dob husitských. Vystavěli bychom imaginární – dobový příběh, který hráče provede po jednotlivých pamětihodnostech města a seznámí všechny se základy jeho historie.
Hra by mohla být vyvinuta pro dvě cílové skupiny. Těžší varianta bude určena pro dospělé generace. Jednodušší potom pro rodiny s dětmí (10+). Dvěma obtížnostmi se podaří pokrýt jak turisty, přijíždějící do města, tak rodiny, které budou mít možnost hravou formou seznámit své ratolesti (i sebe sama) s historií města.
Koncept umožňuje vytvořit i soutěžní klání na čas mezi jednotlivými skupinami, které vystartují ve stejný čas. Je možné vést jednoduchou statistiku a například na konci každého ročního kvartálu určit vítěze, který trať zvládl v nejkratším čase. Počet účastníků v jedné skupině přitom není omezen, ale pro udržení kvality zážitku ze hry je dobré udržet rozdělní skupin v počtu 2-6 hráču/skupina.
Po finanční stránce půjde o projekt, kdy se investice může rychle vrátit. Pro návštěvníky města se celý projekt dá použít i komerčně, kdy za velmi přijatelnou cenu (v řádu několika málo stovek korun) se bude “herní batoh” s úkoly jednotlivým skupinám půjčovat.

Odhadované náklady

290000 Kč

Umístění

Centrum a přilehlé okolí města Český Brod.

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Realizace návrhu předpokládá úzkou spolupráci s příspěvkovou organizací města Centrum vzdělávání, informací a kultury.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Jeden komentář

  • Dobrý den.
    Výborný nápad, co výborný – skvělý nápad.
    Máte naší podporu.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »