Ve zdravém těle, zdravý duch aneb šplhá celý Brod

Také Vám přijde, že jsme jako děti všichni uměli lézt po stromech? Myslíte, že to umí i naše děti? Pojďme jim dát možnost bezpečného lezení v našem krásném parku Za Svitavkou díky lanové šplhací pyramidě.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Cílem projektu je rozšířit možnosti pohybu na již současném dětském hřišti Za Svitavkou díky lanové pyramidě. Areál nyní poskytuje několik herních prvků pro ty nejmenší, venkovní posilovnu a multifunkční oplocené hřiště plus krásnou atmosféru parku. Nabízí se tedy možnost využít již tohoto zaběhlého a známého prostoru pro další pohybové aktivity . Lanová pyramida dětem nabídne mnoho příležitostí ke šplhání, lezení a bude vhodně rozvíjet jejich motorické schopnosti. Sestava je díky své výšce (3,5m) vhodná pro děti od 3 do 14 let, které rádi lezou a posilují. Velikost bezpečností zóny je o průměru 900 cm. Konstrukce herního prvku je vyrobena z odolné oceli, která je ošetřena zinkováním proti korozi. Všechny sítě používané na tyto herní sestavy jsou vyrobené z lan s ocelovou výztuží. Tato lana jsou velmi odolná vůči vandalům a mají také dlouhou životnost. Dopadová plocha je řešena kačírkem, v těsné blízkosti je plánovaná lavička a vkusný odpadkový koš obložený dřevem.

Odhadované náklady

249999 Kč

Umístění

Dětské hřiště Za Svitavkou (park na Škvárovně)

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF nemáme námitek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »