Šplhací pyramida za nemocnicí

Nákup a instalace lanové pyramidy pro děti 3-14 let. Nabídne příležitost k hraní, posilování i tréninku motoriky. Využijí ji všichni včetně dětí ze sousední ZŠ, dětí využívajících sousední jídelnu a návštěvníků klubu Zvonice. Unikátní ocelová konstrukce pyramidy zajišťuje dlouhou životnost a bezpečí pro děti.
V realizaci
2023
Sdílet:

Navrhujeme zakoupit a instalovat lezeckou pyramidu, která dosud v Českém Brodě chybí.
Jedná se o oblíbený prvek dětských hřišť s jasným přínosem pro psychomotorický rozvoj dětí.
Jeho výhodou je, že si na něm vyhrají malé i velké děti od 3 do 14 let. Dětem nabízí dobrodružství, které je zároveň bezpečné (max. výška pádu 1 m).
Konstrukce herního prvku je vyrobena z odolné oceli, která je ošetřena zinkováním proti korozi. Lana z ocelových výztuží jsou odolná vůči vandalství a mají dlouhou životnost. Pro pohodlí dětí i jejich doprovodu pyramidu doplní tři lavičky z akátového dřeva a odpadkový koš.
Park za nemocnicí se nachází v bezprostřední blízkosti nejen nemocnice a ordinací dětských lékařů, ale také ZŠ, Školního restaurantu a Klubu Zvonice. Dosud v něm žádný herní prvek není. Na dohled je přímo z blízké nově otevřené kavárny Tranzit café.
Jelikož instalace pyramidy z hlediska památkové péče není možná ani v Jiráskových sadech ani na náměstí, jedná se o ideální umístění.
Park za nemocnicí má do budoucna velký potenciál stát se důležitým rekreačním místem ve městě. Zvlášť pokud dojde k plánované směně pozemků s Hasičským sborem, otevře se vstup do parku z ulice Wolkerova, a vytvoří se tak rozsáhlý park přístupný ze tří směrů.
Dodavatel lezecké pyramidy jen v minulém roce stejný herní prvek instaloval v Berouně či Praze – Barrandov.

Odhadované náklady

198000 Kč

Umístění

Realizovatelné

Realizovatelné

3 komentářů

 • Proč toto umístění? pár metrů od výjezdu záchranky.. ? Myslím, že umístit pyramidu vedle (nebo místo) klády by bylo bezpečnější..a celkově i hezčí, než takhle na kraji.. Takhle to trochu vypadá, že chce někdo vylepšit dětem spíše školní prostředí, než zahradu..a bez ohledu na bezpečnost.. Jinak krásný návrh, zahrada u nemocnice je skvělé místo..

  Reagovat
  • Dobrý den, přijměte pozvání na veřejné setkání v KD Svět, které se uskuteční 2.5. od 17:30. Můžete zde autorům (nejen) tohoto návrhu položit doplňující otázky, které pro ně mohou být inspirací, jak svůj návrh vylepšit nebo pozměnit.

   Reagovat
  • Dobrý den, záchranka by měla mít snad v dohledné době nové sídlo mimo areál nemocnice (Liblice) a dále jsme chtěli, aby pyramida byla viditelna i ze zahrádky kavarny tak, aby rodiče mohli eventuelně kontrolovat větší děti na dálku. Hezký den

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Zútulnění čekárny dětského oddělení

Prostor čekárny u dětských doktorek Mudr. Košnářové a Mudr. Drahoňovské je ve velmi neutěšeném stavu, též společná chodba k Mudr. Cabrnochovi. Návrh spočívá v umístění nového vybavení, které by vytvořilo příjemné prostředí.

Více »

Bez aut do školy

Cílem projektu je vybudovat bezpečné vekokapacitní stojany na kola, koloběžky a další alternativní dopravní prostředky u ZŠ Žitomířská a ZŠ Tyršova.

Více »