Skate park

Veřejný skate park pro skejťáky, koloběžky a bmx. Lokací je více, dle nejsnazších příprav je nejlepší v areálu ZZN.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Vybudování skate parku vhodného i pro další sporty jako koloběžky či kola. Umístění v areálu ZZN v jedné kryté hale pro využití i při deštivém počasí. V souhrnu se jedná o 9 základních překážek a úpravu vhodného povrchu. Hřiště by mělo být volně přístupné a odolné proti vandalismu.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Areál ZZN

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný za předpokladu, že dojde ke změně užívání části stavby s patřičnou projektovou dokumentace a vyjádřením dotřených orgánů.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF nemáme námitek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje.

19 komentářů

 • Dobrý den. připojuji se k návrhu projektu na vybudování skate parku ˇ(venkovního anebo vnitřního). Moji vnuci (jeden již 26 let druhý 17 let ) si to přáli několik let ,mladší dokonce psal s kamarády i panu tajemníkovi a starostovi, již asi před pěti lety, prosbu o nějaké řešení. Dnes jsou již velcí a jezdí na skaet do Prahy na centrální parky. Ale já prosím za ty další kluky ,kteří se plácají po městě nebo sedí u počítače ,ať mají možnost někam s tím jejich prknem jít se hýbat, sportovat. Myslím ,že zájem by byl a náklady nejsou zas tak velké,když je možnost vlastního pozemku města.

  Reagovat
 • Dobrý den,
  děkujeme za podnět. Ve dnech 9. 4. – 30. 4. 2021 bude probíhat veřejné hlasování formou SMS o nejlepší projekt, kde můžete výše uvedený návrh podpořit.

  Reagovat
 • Dobrý den , přidávám se k návrhu skateparku. O skatepark jsme usilovali v roce 2008, 2010 a 2012 . Poslední pokus byl v roce 2014, dodnes neúspěšně. Děkuji.

  Reagovat
  • Dobrý večer,
   návrh můžete podpořit v hlasování formou SMS. Je plánováno od 9. 4. do 30. 4. 2021.
   Nejdříve se však nápad musí posoudit zda je realizovatelný nebo není. To znamená, zda s místem realizace nemám město jiné plány, zda není záměr například v rozporu s Územním plánem, zda je v silách samosprávy získat kladná vyjádření dotčených orgánů (např. odbor životního prostření, památkáři…). Je to různé – podle povahy projektu.

   Reagovat
   • Dobrý den , doufám že realizace nezkrachuje pouze na umístění . Umístění si myslím , jde vždy vymyslet a nemel by to být hlavní důvod pro zamítnutí realizace . Děkuji

    Reagovat
    • Místo realizace návrhu je jedním z kritérií při hodnocení zda půjde návrh ke hlasování nebo nepůjde. Návrh by neměl být v rozporu s projektovými záměry města, ani v rozporu s územním plánem atd.
     3.2.2021 v 17:00 je plánovaná online diskuse nad návrhy, kde by se měli sejít autoři, úřednicí, zástupci vedení města a všichni další zájemci z řad široké veřejnosti. Pokud Vám to čas dovolí a budete mít zájem, připojte se na https://join.skype.com/bbgtMhrhPhPQ

     Reagovat
  • To není úplně pravda, pokusy tu byly téměř každý rok, vytvářeli se články i prezentace ale pokaždé neúspěšně 🙂

   Reagovat
 • Kezby to neco takovyho bylo pred 15-20 lety. To by bylo jiny jezdeni nez na parkovisti u Plusu (dnes Penny) nebo u hrbitova :).

  Reagovat
 • Dobrý den, také se přidávám k návrhu. V minulých dobách jsme se spolu s dalšími snažily utvořit komunitu a budu rád když se Sport v brodě trochu oživí. Jak pro mladé tak i starší.

  Reagovat
 • Dobrý den, taktéž se přidávám k návrhu, takové místo pro vyžití tu opravdu chybí…. Už je na čase to posunout dále. Udělat konečně něco pro lidi co chtějí jezdit na SK8, bmx či inline. Snad se to už nějak pohne a dotáhne do konce 🙂

  Reagovat
 • Dobrý den,určitě se připojuji k návrhu postavit skate park,je zde spoustu dětí kteří trénují své skoky ať na koloběžkách, bmx,či kolečkových bruslích.Bohužel nemají žádný prostor kde trénovat a využívají kde se co dá, park u pivovar, obrubníky na chodníkách atd…nebo dalece dojíždějí do okolních měst, Praha,Kolín,Poděbrady.
  Myslím že je velmi dobrý nápad využít prostoru pro tyto aktivity. Jsem maminka dvou dětí (13.let a 11.let).Mluvím z vlastní zkušenosti.Za mě super nápad.

  Reagovat
 • Dobrý den, připojuji se k návrhu postavit skatepark. Mám dceru „skejťačku“ a velmi bych uvítala skatepark v místě bydliště . Nemuseli bychom s ní dojíždět do Nehvizd, na Újezd či Černý Most .
  Nováková

  Reagovat
 • Také se přidávám k návrhu naše město zoufale potřebuje místo pro dorost a o sportovištích se dá říci jen to, že včera bylo pozdě.

  Reagovat
 • Dobrý den, kdyby to vyšlo, bylo by to určitě moc fajn. Určitě by to bylo dětmi hojně využívané.

  Reagovat
 • O skatepark se snažil už můj bratr v pubertě teď je mu 26 a nic se nezměnilo mě je 16 a já i moji kamarádi (starší i mladší) odsud i z okolí by jsme byly rádi kdyby kdyby tu ten skatepark byl nebudeme aspoň jezdit po hlavních ulicích a celoroční pohyb nám prospěje

  Reagovat
 • Je to už dost let co jezdím na BMX..je to sport který se v Česku zanedbává a nejsou pro něj zde dobré podmínky..Jsem určitě PRO.. náklady jsou opravdu minimální a realizovatelné to jistě je… výhoda krytého prostoru to je skvělé!!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »