Pomník padlým v Liblicích

Zřízení pietního místa v Liblicích, na kterém bude vyjádřena naše vzpomínka na liblické padlé vojáky a dále i vzpomínka na vojáky, kteří bojovali za vznik a svobodu naší vlasti.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Pomník v Liblicíh dlouhodobě chybí. První snahy o jeho zřízení byly již ve 30. létech. V roce 2018 jsme se k projektu vrátili a bojujeme za něj. Dohledáváme jména padlých i čs. vojáků, v archivech osobně hledám další údaje. Ve spolupráci s místními se snažím najít příbuzné a získat jejich osobnáí vzpomínky a fotografie. Do paty pomníku bude zasunuta kapsle, která bude ukrývat náš vzkaz budoucím generacím. K místu, kde by měl být pomník vybudován, proběhla v Liblicích anketa, která přinesla jasné názory místních. Na pomník může být využit náhrobní kámen opuštěného hrobu, který je nyní již v majetku města.

Odhadované náklady

80000 Kč

Umístění

Liblice, ulice Školní

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování - památkové péče

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF nemáme námitek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Jeden komentář

  • Podle mně je tento projekt nejrozumnější. Musíme uctít naše hrdiny, kteří se nebáli vstoupit do války.
    Určitě podpořím hlasem.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »