Originální kolostav ve Štolmíři

U kostela sv. Havla a veřejné pece ve Štolmíři se zastavuje mnoho cyklistů a návštěvníků. Zcela zde chybí kolostav a proto by byl dobrý nápad jeden velkokapacitní zde umístit.
Realizovatelné
2021
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jedná se o zhotovení a umístění originálního a velkokapacitního kolostavu v parku u kostela sv. Havla. Návštěvníků na veřejném pečení je mnohdy i přes 500 osob. Velmi často jsme návštěvníci přijíždějí na kole. Přestože akce kolem pece se dějí cca 1x měsíčně, cyklisté a výletníci přicházejí i kvůli kostelu téměř každý víkend v hojném počtu. Kola si většinou opírají o dřevěné sochy v parku či hřbitovní zeď. Instalace kolostavu pro 12-20 kol by byl vhodným doplňkem přírodních prvků v návse.

Odhadované náklady

12000 Kč

Umístění

Havelská, Štolmíř (kolostav bude umístěn na travnaté ploše u kostela pod kopcem směrem podél příjezdu k čp. 5 )

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor výstavby a územního plánování - památkové péče

Návrh je realizovatelný. Z hlediska ochrany přírody bez připomínek. Z hlediska nakládání s odpady bez připomínek. Z hlediska ochrany ovzduší nemáme námitek. Z hlediska vodního hospodářství bez připomínek. Z hlediska ochrany ZPF nemáme námitek. Z hlediska státní správy lesů bez připomínek.

Odbor životního prostředí a zemědělství

V případě umístění kolostavu v zeleni, jak je uvedeno v žádosti, nemáme připomínky ani námitky.

Odbor dopravy a obecní živnostenský úřad

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

“Zažít město jinak” aneb Broďáci Brodu

„Zažít město jinak“ je celorepubliková společenská oslava sousedského života v daném městě. Mimo spousty lokací v Praze se do ní zapojuje i například Kutná Hora, Nymburk, Beroun, Brno, Olomouc, Hradec Králové a desítky dalších menších či větších měst.

Více »

Osazení nových závěsných květináčů

Pro zkrášlení a zpříjemnění vzhledu ulice Krále Jiřího, která vede z vlakového nádraží směrem do centra města navrhuji zakoupení závěsných květináčů. Ty by byly instalovány na sloupy veřejného osvětlení. Osázení nových květináčů by mělo navazovat na květinovou výzdobu v oknech městských budov a již instalovaných závěsných květináčů v centru města.

Více »