Vyhodnocení pilotního ročníku

8. 7. 2021
Kulaty_stul_062021

Ve čtvrtek 22. 6. 2021 v podvečerních hodinách jsme se sešli s vedením města a zájemci z řad občanů nad vyhodnocením letošního pilotního ročníku, přípravě harmonogramu a pravidlech pro rok 2022. Z jednání vyplynulo:

  • Web, letáky i formulář pro návrhy byly srozumitelné.
  • Komunikace se žadateli byla někdy náročná, ale vyplatila se. Výsledkem je 24 návrhů ke hlasování.
  • Hlasování formou SMS proběhlo bez větších komplikací.
  • Osvědčila se spolupráce s městskou knihovnou a infocentrem za účelem propagace a hlasování starších občanů.
  • Dle očekávání byly dlouhé lhůty na vyjádření dotčených odborů. Harmonogram se osvědčil a je dobré termíny pro jednotlivé kroky nechat i pro další ročník.
  • Akce byla dobře propagovaná a žadatelé si chválili spolupráci s úřadem/koordinátorem.
  • Ze strany účastníků je poptávka po úpravě pravidel a to v systému hlasování, celkové alokace a rozdělení peněz pro město Český Brod, Liblice a Štolmíř.
  • Zásadní změnou je navrhovaná částka pro realizaci projektů v rámci Broďáci Brodu ve výši 600.000 Kč, která by se měla rozdělit takto: Český Brod 400.000 Kč, Liblice 100.000 Kč a Štolmíř 100.000 Kč.
  • Další velkou změnou je forma hlasování. Hlasující by měl mít k dispozici celkem 4 hlasy bez ohledu na celkový počet návrhů v hlasování. Své hlasy bude moci libovolně rozdělit na 3 kladné a 1 záporný hlas, přičemž záporný hlas bude moci udělit jen v případě uplatnění minimálně 1 kladného hlasu. Hlasující bude moci využít i všechny 3 kladné hlasy pro jeden projekt. Dále se bude moci libovolně rozhodnout mezi lokalitami realizace projektu v Českém Brodě (400.000 Kč), Liblicemi (100.000 Kč) nebo Štolmíří (100.000 Kč) s ohledem na alokaci přidělenou jednotlivým lokalitám.

Výše uvedené body budou předloženy Radě města Český Brod jako zpětná vazba i jako doporučení pro pravidla pro rok 2022. Pokud v rozpočtu města na rok 2022 budou za účelem realizace participativní rozpočtu uvolněny finanční prostředky přepokládá se realizace celého procesu od poloviny ledna 2022 do června 2022.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality