U nás se sliby plní!

30. 12. 2022

V posledním kvartálu 2022 jsme realizovali tři vítězné návrhy participativního rozpočtu Broďáci Brodu, které byly financovány z rozpočtu města v celkové hodnotě 600.000 Kč.

Připomeňme si, že od 14. 2. 2022 do 21. 3. 2022 jste mohli podávat své návrhy prostřednictvím online formuláře na webu brodacibrodu.cz, nebo v tištěné formě na podatelně MěÚ. Sešlo se celkem 21 návrhů, z nichž ke hlasování o realizaci v době od 16. 5 do 6. 6. 2022 postoupilo 17 z nich. Počet hlasujících se oproti loňskému roku navýšil o 23,7% a do hlasování se zapojilo 1091 hlasujících, což je velký úspěch!

Vítězným návrhem s 543 hlasy se stal návrh Psí park Evy Zhřívalové. Nový parčík s herními prvky pro psy je nyní k dispozici na pozemku za novu školní jídelnou s vchodem ze Žižkovy ulice. Autorce návrhu se také podařilo získat ve dvou veřejných sbírkách a podpoře nadace České spořitelny téměř 50.000 Kč, z nichž bude na jaře ještě pořízena další překážka pro psy a tři lavičky. Díky iniciativě komunity pejskařů a fandů tohoto návrhu se podařilo svépomocí vybudovat plot a částečně zvelebit pozemek. Velký dík tedy patří všem, kteří se na realizaci psího parku finančně i jinak podíleli.

Druhou příčku v žebříčku obsadil návrh Oživení dětského hřiště u radnice s cílem do parčíku na Husově náměstí zakoupit nové pískoviště, odpadkové koše a lavičky. Pro tento návrh Andrey Hradecké hlasovalo 330 hlasujících. Mobiliář včetně nového pískoviště je nyní už na místě. Naplno bude ale pískoviště sloužit dětem až na jaře, kdy bude dosypáno pískem a doplněno krycí ochrannou plachtou.

Paní Alexandra Kecová podala návrh Hřiště i pro větší děti, ve kterém se zaměřila na pořízení herních prvků pro školní děti v Hálově zahradě u říčky Šembery. Návrh podpořilo 310 hlasujících a skončil na třetím místě. Nyní jsou vedle venkovní posilovny školním dětem také k depozici dva nové kolotoče a atraktivní lanovka. V Hálově zahradě si tak na své přijdou dospělí i starší děti.

Sdílejte článek s ostatními!
Facebook
Twitter
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality