Realizace návrhů

3. 6. 2021
Prace_sesit
Před měsícem jsme zveřejnili výsledky hlasování v participativním rozpočtu Broďáci Brodu o nejlepší návrh. Jak jsme s realizací daleko?
Nad vítězným návrhem Zútulnění pěších tras z Brodu na Štolmíř jsme sešli s navrhovatelkou Ing. arch. Markétou Havlíčkovou a detailně jsme si upřesnili mobiliář a rozpočet, který konzultujeme s odborem výstavby a územního plánování a odborem životního prostředí a zemědělství. V nejbližší době nás čeká místní šetření realizačního týmu, autorkou a vedením města přímo na cestě mezi Českým Brodem a Štotlmíří (tzv. na Útulně a v Topolovce), kde by měl být nový mobiliář instalován. Půjde například o lavičky, posezení se stolem nebo zahradní houpací lavici. Cílem schůzky bude upřesnění instalace konkrétních prvků v terénu s ohledem na stávající využití a možnosti cest zasazených do volného prostranství přírody.

Návrh Park plný překvapení – projekt II. zemní trampolíny Petra Fořta a Lucie Ulíkové má první konzultace a místní šetření již za sebou. Společně jsme se dohodli na tom, že stávající kolotoč dostane nový nátěr i prkna na sezení a zatím zůstane na původním místě. Vzhledem k tomu, že návrh skončil v hlasování jako druhý, bylo třeba pro realizaci pokrátit rozpočet projektu na polovinu. Nyní jsou peníze na osazení dvou zemních trampolín, místo čtyř. Autoři návrhu se však nevzdávají a chystají veřejnou sbírku na zakoupení dalších dvou zemních trampolín.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality