První vlaštovky

4. 1. 2021

V prosinci 2020 se nám sešly dva návrhy, které najdete v Galerii návrhů. Těšíme se na další! Své návrhy můžete podávat do 20. 1. 2021.

Sdílejte článek s ostatními!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

2 komentářů

 • Dobrý den,

  Viz. Par návrhů níže:
  – zlepšení stavu chodníků
  – odplevelení chodníků, případný uklid vapkou
  – oprava Kouřimské brány
  – častější sekání v okolí sídliště + úprava stromů a keřů
  – sobotní (víkendové) dění/akce pro občany (ráda bych se zapojila do organizace trhů)
  – oprava Žižkovi ulice – přechází zde spostu školáků a pomalu není vidět přechod pro chodce na silnici ani nijak více označen cedulemi
  – lepší informovanost občanů o budování nového, o projektech apod

  Reagovat
 • Dobrý den,
  vezmu to bod po bodu:
  – zlepšení stavu chodníků
  Tématu se věnujeme průběžně. Rekonstrukce chodníků jsou finančně nákladné a jejich realizace často souvisí s projety týkajících se oprav nebo vybudování podpovrchových sítí jako je plyn, kanalizace…. Mnohdy se čeká na dotační příležitost a provázanost s navazujícími aktivitami.
  V roce 2019 byly například realizovány stavební úpravy komunikace Na Bělidle a rekonstrukce části chodníku ul. Tyršova. V loňském roce byla ukončena rekonstrukce komunikace ul. Pod Velkým vrchem, proběhly stavební úpravy komunikací ulic Na Prutě, U Dráhy a V Lánech. Z připravovaných akcí bych ráda zmínila ulici Za Rybníkem ve Štolmíři, kde je v plánu zpevnění povrchu v celé délce komunikace. Máme zpracované projekty na úpravy chodníků v ulicích Nová, Tyršova, Masarykova, Tuchorazská a samozřejmě máme hotový velký projekt na Žižkovu ulici.
  – odplevelení chodníků, případný úklid vapkou
  O chodníky se ve městě starají Technické služby města Český Brod. Váš podnět zaznívá i na veřejných diskusích apod. Pan ředitel stav odůvodňuje nedostatkem pracovních sil a napnutým rozpočtem. Nicméně připomínku předám.
  – oprava Kouřimské brány
  Oprava Kouřimské brány je v plánu. Na Ministerstvu kultury ČR máme podanou žádost o finanční podporu projektu a nyní čekáme na vyjádření.
  – častější sekání v okolí sídliště + úprava stromů a keřů
  O údržbu zeleně se také starají Technické služby města Český Brod. Pan ředitel stav odůvodňuje opět nedostatkem pracovních sil a napnutým rozpočtem. Připomínku předám.
  – sobotní (víkendové) dění/akce pro občany (ráda bych se zapojila do organizace trhů)
  Menší akce pro veřejnost zajišťují většinou místní spolky. Ty větší do 31. 12. 2020 zajišťovalo město a od 1. 1. 2021 budou v patronaci městské příspěvkové organizace CVIK (viz. https://www.cesbrod.cz/infocentrum/ ). Výčet všech akcí ve městě uvádíme v kalendáři na webu https://www.cesbrod.cz/akce/ .
  Organizace trhů zůstala zatím v gesci města. Pokud se chcete zapojit, kontaktujte prosím Petru Ištvánikovou na istvanikova@cesbrod.cz. Informaci o tržnici v roce 2020 najdete na https://www.cesbrod.cz/category/ceskobrodska-trznice
  – oprava Žižkovi ulice – přechází zde spoustu školáků a pomalu není vidět přechod pro chodce na silnici ani nijak více označen cedulemi
  Město bylo úspěšné se žádosti o dotaci na obnovu chodníků v Žižkově ulici podané prostřednictvím MAS Pošembeří. Na projekt výstavby a rekonstrukce chodníků v ulici Žižkova a přilehlé ulici Komenského, jehož předpokládaná cena je 2,7 mil. Kč, jsme získali podporu z IROP ve výši 2,6 mil. Kč. Projekt byl zpracován s ohledem na provoz v této ulici a školu, která tam stojí. Akce by měla proběhnout do konce tohoto roku, ale Žižkova ulice je kvůli odvodnění a stavu sítí pod komunikací a vzhledem k nutné koordinaci s krajem velmi složitý projekt.
  – lepší informovanost občanů o budování nového, o projektech apod.
  V lednovém čísle Českobrodského zpravodaje (vyjde 18. 1. 2021) a následně na webu města vždy uvádíme přehled ukončených projektů minulého roku, v únorovém čísle (vyjde 12. 2. 2021) uvádíme plán projektů na aktuální rok. O práci odboru rozvoje veřejnost průběžně informujeme na webu, FB města a ve zpravodaji. Pokud se jedná o nový velký investiční záměr, pořádáme veřejná setkání s projektanty, úředníky i politiky a občany, kde je vždy prostor pro připomínky. Investiční záměry jsou běžně projednávány na veřejných zasedání zastupitelstva, z nichž je pořizován záznam i zápis zveřejněný na webu města. Zápisy z jednání rady, jsou také veřejně přístupné na webu města.
  Pokud máte další nápad, jak komunikaci ještě vylepšit, napište prosím PR manažerce na istvanikova@cesbrod.cz. Děkuji.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další aktuality