PARTICIPATIVNÍ ROZPOČTY MAJÍ KONFERENCI

Participativní rozpočet je aktivita, do které se zapojuje každým rokem více českých obcí. Jejich zájmem je zapojit své občany do rozhodování. Obcím se zapojováním do participativního rozpočtu pomáhá Agora Central Europe, která letos pořádá konferenci na toto téma.

RNDr. Ivana Bursíková mluví o participativních rozpočtech

 

ZLEPŠIT SPOLUPRÁCI S OBČANY

„Je to přímá cesta, jak zlepšit spolupráci s občany své obce a zapojit je do rozhodování. V neposlední řadě je to také nástroj k upevnění demokracie v naší zemi,“ říká RNDr. Ivana Bursíková, ředitelka Agory Centra Europe a dodává: „Právě velký zájem obcí vedl k nápadu udělat letos konferenci na toto téma,

NEJEN O PARTICIPATIVNÍCH ROZPOČTECH

Setkání je určeno zejména pro starosty a úředníky, vítáni jsou však i zástupci neziskových organizací a dalších institucí. Na programu budou krom participativních rozpočtů i další témata: úpravy veřejných prostor, řešení konfliktů s veřejností a také vyjednávaní mezi developerem, obcí a občanem.

HOSTÉ KONFERENCE

 

Konference s názvem Občan a radnice – koflikt, nebo partnerství? se uskuteční 17. 5.Národním technickém muzeuPraze. Záštitu převzala starostka Prahy 2 paní Jana Černochová. Mezi hosty v hlavní diskuzi nebudou chybět zkušení starostové i zástupci z nadnárodních organizací. Pozvání přijal například bývalý primátor Hlavního města Prahy Tomáš Hudeček nebo ředitelka European Asociation for Local Democracy Antonella Valmorbida. Konference se koná ve spolupráci s Visegrádskými fondy a Asociation of Local Democracy Agencies.

 

 

error

Dejte o participativním rozpočtu vědět světu!

Facebook
Facebook